52 Views
2018 May 05Training
img

همه افرادی که اقدام به راه اندازی وب سایت کرده باشند بی شک به دنبال راهی برای افزایش شانس خود در موتور جستجوی گوگل می باشند برای این کار ابتدا باید در مورد کلمات کلیدی و سئو اطلاعات کافی کسب نمایند.

نکته مهم:

ممکن است شما برای راه اندازی سایت خود هزینه زیادی را تقبل کرده باشید یا برای هاست خود سالانه مقادیر زیادی پرداخت نمایید اما باید توجه داشته باشید که اگر سئو وب سایت خود را به درستی انجام ندهید تمام هزینه های شما به هدر رفته است زیرا سئو باعث می شود که وب سایت شما از طریق موتور جستجوی گوگل به درستی رده بندی شده و بازدیدکنندگان زیادی داشته باشید.


کلمه کلیدی در وردپرسکلمات کلیدی چیست؟


کلمات کلیدی همان کلمات یا عباراتی هستند که افراد در موتورهای جستجو آن کلمات را جستجو می کنند و سایت شما اگر در صفحه ی اول گوگل و جزو سایت های اولیه باشد احتمال بیشتری است که کاربران وارد سایت تان شوند.

یادتان باشد کلمات کلیدی باید به حوزه ای که شما کار می کنید مرتبط باشد و استفاده از کلمات کلیدی که خدمات و محصول و محتوایی در وب سایت تان درباره ی آن ها ندارید باعث می شود کاربر وارد سایت شود ولی به سرعت از آن خارج شود چون نیاز خود را در وب سایت شما برطرف نکرده است.

کلمات کلیدی بهینه چیست؟


کلمات کلیدی بهینه کلماتی هستند که به حوزه ای که شما در وب سایت تان کار می کنید ارتباط دارند و در آن زمینه محتوا یا محصولاتی در وب سایت تان قرار دارد در این صورت وقتی کاربران در موتورهای جستجو، عبارت موردنظرشان را جستجو می کنند وب سایت هایی در صفحه ی اول قرار می گیرد و هر چه وب سایت ها در ابتدای صفحه ی اول باشند احتمال اینکه بازدیدکنندگان بیشتری وارد آن سایت ها شود بیشتر است.

سایت هایی که در ابتدای صفحه ی اول هستند نشان می دهد که این سایت ها کلمات کلیدی مرتیط تری با حوزه ی کاریشان استفاده کرده اند.

روش تشخیص درست کلمات کلیدی


ابزارهای زیادی وجود دارد که شما بتوانید کلمه کلیدی درست را انتخاب کنید اما یکی از ساده ترین روش ها، این است که کلمه کلیدی موردنظر را در موتور جستجو بنویسید و ببینید که چه تعداد نتایج نمایش داده می شود آن کلمه ای که بیشترین نتایج را داشته باشد رقابت آن نیز بیشتر است و از آن استفاده کنید.سئو وردپرس

به دو تصویر بالا نگاه کنید کدام نتایج بیشتری دارد؟! عبارت آموزش سئو وردپرس نتیجه ی بیشتری دارد و بهتر است از آن به عنوان کلمه کلیدی استفاده کنید. اگر در انتخاب کلمه ی کلیدی خودتان در شک هستید بهتر است آن را در کادر جستجو وارد کنید با وارد کردن کلمه ی اول، پیشنهادهایی را خود موتور جستجو گوگل به شما می دهد که می توانید از آن ها استفاده کنید.بخش سوم انتخاب کلمات کلیدی

انواع کلمات کلیدی

کلمات کلیدی به ۲ دسته تقسیم می شوند:


  • کلماتی که حداکثر ۳ کلمه می باشند به عنوان مثال آموزش سئو وردپرس، افزونه ی وردپرس
  • کلماتی که بیش از ۳ کلمه می باشند به عنوان مثال آموزش نصب قالب وردپرس، آموزش نصب افزونه ی وردپرس


بخش های مورد استفاده از کلمات کلیدی


شاید برای شما سوال باشد که کلمات کلیدی را باید چه بخش هایی استفاده کنید.


  • یکی از بخش هایی که کلمه کلیدی باید استفاده شود، عنوان محتوای شما می باشد و سعی کنید کلمه کلیدی را در ابتدای عنوان به کار ببرید چون تاثیرش بیشتر است.
  • یکی دیگر از بخش هایی که کلمه کلیدی باید استفاده شود در محتوای شما می باشد گفته شده است در محتوای حدوداً ۳۰۰ کلمه ای ۴ یا ۵ بار کلمه کلیدی استفاده شود.
  • کلمه کلیدی در عنوان های فرعی وب سایت استفاده شود( کلمات کلیدی عنوان فرعی در شمارش به حساب نمی آید)
  • کلمه کلیدی در آدرس وب سایت استفاده شود.


محل قرارگیری درست کلمات کلیدی با افزونه ی Yoast SEOوقتی افزونه ی Yoast SEO را در نصب و فعال می کنید در زیر هر نوشته یا برگه این افزونه نمایش داده می شود که می توانید با پر کردن فیلدهای آن، محتوای خود را برای موتورهای جستجو سئو کنید.

همان طور که قبلاً نیز گفتیم بهتر است کلمات کلیدی در ابتدای عنوان سئو نوشته شود سپس در توضیحات متا حتماً و حتماً کلید واژه کانونی استفاده شود و برای تاثیرگذاری بیشتر بهتر است کلید واژه ی کانونی در ابتدای توضیحات متا نوشته شود. کلید واژه کانونی همان کلمه یا عبارتی است که کاربران احتمال دارند آن را جستجو کنند. وقتی شما به درستی فیلدهای این افزونه را کامل کنید محتوایی که نوشته اید نیز برای موتورهای جستجو بهینه می شود و رتبه ی سایت شما بهبود می یابد.


تذکر:

در سئو وب سایت فاکتورهای زیادی تاثیرگذار هستند یکی از این فاکتورها که امروز درباره ی آن صحبت کردیم کلمات کلیدی هستند. کلمات کلیدی درست و تعداد دفعات استفاده از آن ها و محل قرارگیری آن ها همه و همه بسیار با اهمیت هستند و باید رعایت شوند تا منجر به بهبود رتبه ی سایت شما شود.


کلمات کلیدی

سئو سایت

رده بندی سایت

کلید واژه ها