48 Views
2018 Apr 09Social
img

گاهی تماشای یک تصویر به تنهایی می تواند گویای هزاران حرف و احساس باشد و تاثیر عمیقی روی آدمی بر جای بگذارد. احساساتی شامل اندوه عمیق جنگ و بلایای طبیعی یا شادی حاصل از یک موفقیت بزرگ

همه ساله مسابقات عکاسی زیادی در سراسر جهان برگزار می شود که عکاسان در این مسابقات شرکت می کنند و تصاویرشان را به نمایش می گذارند این تصاویر از چندین بعد سنجیده می شوند. برنده ی این مسابقات تصویری است که در کنار رعایت اصول فنی عکاسی و نورپردازی مناسب و خلاقیت و زاویه دید جالب ارزش معنوی نیز داشته باشد و واقعه ای عظیم و تاثیر گذار را به تصویر بکشد. گاهی تصاویر مرز های جغرافیای را در هم می شکند و هنگامی که شما ببه آن تصویر نگاه می کند فرقی نمی کند که آسیایی باشید یا آمریکایی یا اروپایی... احساس مشترکی میان انسان ها با رنگ ها و زبان مختلف به وجود می آید که این احساس قابل ستودن است . در ادامه نمونه هایی از این تصاویر تاثیر گذار آورده ایم.

تاثیر گذارترین تصاویر شماره 1. تنها بازمانده یک گروه جنگی
بلاروس کنستانتین پرونین 86 ساله بود که این عکس گرفته شد. او بازمانده ی جنگ جهانی دوم است که هرساله به مسکو می آمد تا به همراه هم گروهی های جنگی اش در  در مراسم رژه شرکت کند. اما در تاریخ 9 ماه می 2011 او تنها روی نیمکت پارک گورکی منتظر آن ها نشسته بود اما آن ها هرگز نیامدند و به احتمال زیاد تمامیشان مرده بودند.


تاثیر گذارترین تصاویر شماره ی دو : اشک شوق پیروزی یا گریه تنهایی؟

این نیز تصویر یکی از قهرمانان جنگ جهانی دوم است که در سال 2007 در سنت پترزبورگ روسیه به مناسبت رژه روز پیروزی به تنهایی راه می رود و اشک می ریزد. این عکس در اینترنت دست به دست چرخید و به شدت انتشار پیدا کرد بعد ها در نمایشگاهی مشخص شد که این عکس متعلق به عکاسی به نام الکساندر پتروسیان بوده و او هرگز نمی داند که نام قهرمان جنگی که در عکس در حال پاک کردن اشک هایش است چه بوده .

تاثیر گذارترین تصاویر شماره ی سه : شن و ماسه تپه نامیبیا
این تصویر یکی از نقاشی های ونگوگ نیست بلکه تصویری واقعی از شن های تپه ی سوسوسلیه در بیابان نامیبیا ست. این تپه های قرمزرنگ میلیون ها سال پیش تشکیل شده اند.

تاثیر گذارترین تصاویر شماره ی پنج : تصویر زیبای ستاره ها در فضا
این عکس توسط یک تلسکوپ قوی از قسمتی از ستاره ها و اجرام آسمانی موجود در فضا گرفته شده و از آن جایی که نوری بازتابیده شده از سطح این ستاره ها میلیون ها سال طول می کشد تا به زمین برسد بنابر این این تصویر ملیون ها سال پیش و گذشته ی این اجرام آسمانی است که ما می بینیم.

تاثیر گذارترین تصاویر شماره ی شش : غروب خورشید در افق مریخ
اسپیریت در سال 2004 ، آپرتیونیتی در سال 2004 و کیوریسیتی در سال 2012 مریخ پیماهایی هستند که ناسا برای تحقیق و بررسی وضعیت سیاره قرمزرنگ مریخ به فضا فرستاده است. مرخ پیمای اسپیریت در شن و ماسه های سیاره مریخ گرفتار شد و به عنوان یک ایستگاه ثابت فعالیت می کرد و تا سال 2011 نیز ارتباط آن با زمین برقرار بود. این تصویر جالب را این ایستگاه در سال 2005 توانسته است از غروب خورشید درافق سیاره ی مریخ گرفته و به زمین بفرستد.


تاثیر گذارترین تصاویر شماره ی هفت : آماده ی ملاقات با خدایتان شوید
این تصویر شاید در ابتدا آن چنان جالب به نظر نرسد اما داستانی به دنبال دارد. فردی که در تصویر می بینید یک خنثی کننده ی بمب از ارتش بریتانیاست که دارد به سمت بمب مظنونی در خیابان مانور شهر بلفاست واقع در ایرلند شمالی می رود. نکته ی جالب این جاست که تابلویی که در سمت چپ تصویر بر روی دیوار نصب شده است حاوی این پیام می باشد: آماده ی ملاقات با خدای خود شوید ...


تاثیر گذارترین تصاویر شماره ی هشت : تصویر نیل آرمسترانگ معروف
این عکس متعلق به نیل آرمسترانگ اولین فضانوردی است که بر روی کره ی ماه قدم گذاشته است و این عکس را پس از این که از پیاده روی بر روی ماه به سفینه ی خود بازگشته در حالی که لبخند رضایت بر لب داردگرفته است.


اثیر گذارترین تصاویر شماره ی نه : پدر مرا ترک نکن
این عکس تکان دهنده توسط عکاسی به نام دیتلوف در تاریخ یکم اکتبر 1940 گرفته شده و مربوط به اعزام سربازان از شهر نیووست مینسترکانادا به جنگ است.

عکس

تصاویر تاثیر گذار

عکس جالب

تصاویر جالب

بهترین عکس تاریخ

بهترین عکس ها