34 Views
2018 Apr 03Newstechnology
img

هواوی ، ابر قدرت شبکه

شرکت هواوی در سال 1978 توسط رن ژنگفی راه اندازی شد، این شرکت که ابتدا تولید کننده لوازم مورد نیاز برای ایجاد شبکه بود، به مرور حوزه کاریش را وسیع تر کرد. گوشی های ساخته شده در هواوی از کیفیت خوبی برخوردارند، تولید این محصولات در شرکت از سال 2005 آغاز گردید. شرکت چند ملیتی هواوی که در چین پایه گذاری شد، به عنوان یک شرکت تولید کننده تجهیزات شبکه کارش را آغاز کرد، این شرکت در ابتدا این توانایی را نداشت که سویچ های خودش را در تولید شبکه تولید نماید. اما به مرور زمان و راه اندازی مراکز تحقیق و توسعه R&D ، با کار کردن بر روی همه محصولاتی که قصد تولیدش را داشتند، علاوه بر سویچ های موجود در شبکه محصولات بی نظیر دیگری تولید شدند. شبکه های ساخته شده در مناطق زیادی از سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفتند، در اکثر مناطق از این محصولات استقبال بی نظیری می شد، اما این حالت در بعضی کشورها از قبیل آمریکا اتفاق نیفتاد و علت آن این بود که آمریکا از حسن نیت هواوی مطمئن نیست و فکر می کند این شبکه ها برای چین جاسوسی می کنند و برای این منظور ایجاد شده اند. همراه ما « ای تی بانه دات کام » باشید با بیوگرافی بزرگان دنیای تکنولوژی.

راه طولانی شرکت هواوی

«رن ژنگفی» Ren Zhengfei در سال 1987 شرکت «هواوی» Huawe را با سرمایه اولیه 3400 دلار تاسیس کرد. این شرکت در شهر شنژن و در کشور چین پایه گذاری شد. هواوی که چینی ها آن را به معنای دستاورد ترجمه می کنند در میان انگلیسی زبان ها پر زرق و برق معنا می شود. شرکت هواوی با هدف ایجاد شبکه های راه دور و ابزارالات و محصولات لازم در این باره شروع به کار کرد. دستگاه های سویچ در ابتدا در شرکتی در هنگ کنگ توسط هواوی خریداری می شد و بعدها این دستگاهها در خود شرکت و با دستان توانمند مهندسان تولید گردید.

رن ژنگفی ، ابتدای راه در 43 سالگی

بنیان گذار هواوی آقای «رن ژنگفی » Ren Zhengfei در 25 اکتبر 1944 در چین متولد شد. او در خانواده ای روستایی به دنیا آمد و پدر و مادرش هر دو معلم بودند. دوران ابتدایی را در شهر کوهستانی دوری، در استان «گوئیژو» Guizhou با موفقیت به اتمام رساند. پس از اتمام این مقاطع، در سال 1963 برای ادامه تحصیلات در دانشگاه بار سفر بست و راه را برای رسیدن به موسسه چونگ کینگ در پیش گرفت. در موسسه مشغول به تحصیل در رشته مهنسی عمران و معماری شد. پس از اتمام تحصیلات به «ارتش آزادی بخش چین» PLA پیوست و در آنجا فعالیتش را آغاز نمود، در تمام طول عمرش در ارتش در آنجا رتبه نظامی کسب نکرد. در طول فعالیتش نوآوری هایی را در تکنولوژی به دست آورد. در کنار این فعالیت در کاخانه تولید فیبر شیمیایی ارتش نیز مشغول به فعالیت شد، پس از کار کردن در مدتی کوتاه در کارخانه، به عنوان معاون ارتقاء یافت. در سال 1978 کنفرانس ملی علوم برگزار شد، از طرف این کارخانه آقای ژنگفی به خاطر دستاوردهایش برای حضور در کنفرانس انتخاب شد.

در سال 1983 به عنوان مردی نظامی بازنشست شد. پس از آن به خدمت شرکت نفت شنژن جنوبی درآمد، بعد از مدتی به علت نارضایتی از این کار استعفا داد. در این دوران به این فکر افتاد که خود کسب و کاری راه بیندازد. به این منظور در سال 1987 و در 43 سالگی شرکت هواوی را به راه انداخت. یک سال پس از تشکیل هواوی، در جایگاه مدیریتی شرکت نشست و در حال حاضر نیز صندلی مدیریت هواوی را در اختیار دارد. او در حال حاضر تنها 1.42% از سهام خود را حفظ کرده است که ارزش آن 45 میلیون دلار می باشد. آقای ژنگفی بسیار کم در انظار عمومی نمایان می شود، با وجود اینکه بسیاری او را به اینکه فردی راز آلود است متهم می کنند، اما او این عقیده را ندارد و علت این رفتارش را این می داند که می ترسد افکارش را به گوش دیگران برساند. بیشتر اوقات فراغتش را به مطالعه می گذراند، این مطالعه محدود به حوزه خاصی نیست و از نظر او نوع کتاب مطالعه شده هیچ فرقی ندارد. با کارکنان و مدیران شرکت ارتباط چندان زیادی ندارد، این ارتباط که با دخترش به عنوان مدیر کل بخش مالی شرکت دارد بیش از همه است. به علت کار قبلیش که برای ارتش بوده بسیاری رن ژنگفی را به این متهم می کنند که اکنون نیز برای ارتش ژاپن فعالیت می کند و او مدام از خود در برابر این حرف و حدیث ها دفاع می کند و اعلام کرده است که هیچ ارتباط نزدیکی بین آنها وجود ندارد و تنها برای انجام سربازی در ارتش فعالیت کرده است مانند تمامی مردم.

اولین گوشی هواوی

فروش محصولات و بستن قراردادهای همکاری در خارج از کشور بیشتر از قرارداد های داخلی بود و سیر بستن قرارداد همچنان در کشورهای دیگر نیز ادامه داشت و شرکت در سال 2005 بار دیگر قراردادی بین المللی را این بار با ودافون بست. هواوی اولین گوشیش را در این سال ساخت، این مدل U626 نام گذاری شد. دارای صفحه نمایش TFT با مشخصات 2.4 اینچ و رزولوشن 320×240 تولید شده بود، گوشی ساخته شده در هواوی بهترین گوشی 3G سال شد.

با آغاز سال 2006 شرکت تصمیم گرفت بخشی از سهامش را واگذار نماید، سرانجام در همین سال 49% از سهامش را با مبلغ 88 میلیون دلار در H3C به فروش رساند. مرکز تحقیق R&D شانگهای به شرکت موتورولا ملحق شد، این همکاری برای تحقیق بر روی فناوری UMTS ایجاد گردید. فناوری دیگر که در این سال توسط هواوی شناسانده شد، فناوری «هويت بصری» visual identity بود.


هواوی

Huawei

شرکت هواوی