37 Views
2018 Mar 08News
img

در حالی تنها یک نسخه ی پیش نمایش و دممو را از اندروید p دیده ایم، می توانیم دریابیم که گوگل در این نسخه ی سیستم عامل خود بیشتر بر روی سازگاری نرم افزار و سخت افزار ها با هم تاکید داشته است. اکثر گوشی هایی که اندروید p روی آنها سوار می شود طراحی تمام صفحه ای شبیه به آنچه در آیفون ایکس دیدیم دارند. این موتور  جستجو در روز چهارشنبه اعلام کرد Android P، نسل بعدی سیستم عامل تلفن همراه خود و یکی از بزرگترین تغییرات در نرم افزار سیستم عامل، را در ماه های آینده بصورت رسمی منتشر خواهد کرد. اخیرا گوشی هایی چون zenfone5 توسط تولیدکنندگان منتشر شده که همگی طراحی های مشابه داشته و تمام صفحه هستند. هر دو گوشی Huawei و LG نیز شایعاتی مبنی بر داشتن گوشی هایی شبیه به آیفون ایکس دارند.

بر اساس گزارش IDC، اندروید ؛ فراگیرترین سیستم عامل برای گوشی های تلفن همراه است که بیش از 85 درصد گوشی های هوشمند را ساپورت می کند. پس اندروید باید برای تمامی انواع گوشی ها و طراحی مختلف سیستم عامل های مناسبی را طراحی و منتشر کند.


اکنون اندروید p در مرحله ی پیش نمایش است ، یعنی تا قبل از رونمایی رسمی از آن توسعه دهندگان می توانند روی آن کار کنند. نام این اندروید نیز هنوز کامل مشخص نیست. از آنجایی که تمام اندروید های قبلی نام هایی خوشمزه و جالب داشتند بنظر می آید که اندروید p ممکن است، نام دیگری مثل android pie داشته باشد! 

بغیر از بهینه سازی برای سخت افزارها؛ ویژگی های دیگری نیز در این اندروید وجود دارد. 

notification می توانند تصاویر را نیز در خود نمایش دهند. همچنین ویژگی AI گوگل به ما قابلیت دسترسی به چت های جیمیل و نرم افزارهای پیام رسان را از طریق notification ها می دهد. اندروید P همچنین قابلیت نقشه برداری داخلی را برای صاحبان مغاره ها و فروشگاه مهیا می کند. نقشه برداری داخلی با ویژگی AI با هم کار می کنند و تجربیات جدیدی را برای کاربران به ارمغان می آورند.

 

این سیستم عامل همچنین بر روی بهبود عمر باتری و ساختن تلفن ایمن تر تمرکز دارد. در حال حاضر اندروید دسترسی به میکروفون و دوربین گوشی خود را محدود می کند در حالی که برنامه هایی در پس زمینه اجرا می شوند، که می توانند هکرهای بد را در حالت خاموش نگه دارند. اندروید P همچنین با نرم افزار های جانبی مثل LastPass، 1Password و BitWarden به مدیریت پسورد های ما کمک می کند.

اما در حالی که گوگل همه این ویژگی های جدید را معرفی می کند، یک چالش بزرگ در اینجا بوجود می آید: مطمئن شوید که مردم واقعا از آنها استفاده می کنند! 

از ماه گذشته، تنها 1.1 درصد از کاربران اندروید از نسخه فعلی این سیستم عامل یعنی Oreo استفاده می کنند. اکثریت قریب به اتفاق آنها، بیش از 81 درصد، از سه نسخه ی قبلی استفاده می کنند: Nougat, Marshmallow و Lollipop .

این نسخه از آندروید به طور خاص برای توسعه دهندگان نرم افزار طراحی شده است، اما این شرکت ویژگی های بیشتری را در کنفرانس سالانه توسعه نرم افزار،یعنی گوگل I / O، در ماه مه ارائه خواهد داد.

 


Android

ADNROID P

Google

اندروید

اندرویدP