102 Views
2018 Mar 05Newstechnology
img

تبدیل های دوشاخه دیواری، با اینکه وسایل کوچکی هستند اما می توانند در مواقعی خیلی پیشرفته باشند. تبدیل ها، خروجی ها و سوئیچ ها یک راه آسان برای هوشمند کردن لوازم خانگی و دستگاه های کوچک هستند.

تبدیل دیواری فیبارو می تواند عملکردی هوشمندانه به دستگاه های خانگی شما اضافه کند. این دستگاه کوچک می تواند میزان مصرف برق دستگاه ها را به شما نشان دهد. اگر شما یک هوم سنتر فیبارو داشته باشید می توانید دستگاه هایی که برق زیادی مصرف می کنند را به راحتی خاموش کنید. قیمت این تبدیل دیواری 60 دلار است که در مقایسه با تبدیل های Wemo، TP-Link و سایر شرکت ها گرانتر (دوبرابر) است. اما با این وجود اگر شما قبلا از سیستم فیبرو استفاده کرده اید و یا می خواهید مصرف برق دستگاه های مختلف الکترونیکی خود را تحت نظارت داشته باشید، این تبدیل ارزش 60 دلار را دارد.

در گوشه های این تبدیل دیواری یک حلقه نور LED برای نشان دادن میزان مصرف انرژی دستگاه وجود دارد. رنگ این حلقه متناسب با مصرف برق دستگاه تغییر می نماید و شما می توانید از آن برای نظارت و کنترل هر نوع دستگاهی استفاده کنید (از یخچال فریزر گرفته تا لامپ و غیره).

وقتی یک یک شارژر دیواری معمولی یا یک لامپ را به آن متصل می کنید رنگ حلقه آبی می شود. سطوح بالاتر انرژی توسط رنگ های سبز، زرد، نارنجی، قرمز و در نهایت بنفش نشان داده می شود.البته اگر شما دوست ندارید تبدیل شما همواره حلقه ای از نور را نشان دهد، می توانید دکمه سفید وسط تبدیل را به مدت 3 ثانیه نگه دارید تا حلقه LED آن خاموش شود. این حلقه نور هم به عنوان نشانگر میزان مصرف برق و هم به عنوان چراغ خواب عمل می کند.

تبدیل دیواری فیبارو با تمام هاب های Z-Wave سازگاری دارد.

با سیستم فیبارو شما می توانید تشخیص دهید که کدام یک از دستگاه های الکترونیکی شما برق زیادی مصرف می کنند، و همچنین می توانید برای آنها محدودیت مصرف برق تعیین کنید تا در صورتی که مصرف برق دستگاه به حد خاصی رسید تبدیل دیواری به صورت اتوماتیک دستگاه را خاموش کند.

شما برای استفاده از برنامه تلفن همراه فیبارو در دستگاه های iOS یا Android نیاز به یک هوم سنتر فیبارو یا یک Fibaro Home Center Lite دارید. بدون داشتن یکی از این دو هوم سنتر شما همچنان قادر خواهید بود از تبدیل دیواری فیبارو برای نظارت بر میزان مصرف برق دستگاه ها استفاده کنید اما در این صورت گزینه های مدیریتی کمتری در اختیار شما خواهند بود.

این تبدیل هوشمند قادر است با دستیار مجازی گوگل و الکسا کار کرده و روشن یا خاموش شود. شما می توانید در دستیار مجازی برای هر کدام از تبدیل هایی که برای دستگاه های مختلف استفاده می کنید نام مجزایی انتخاب کنید.

فیبارو قصد دارد دو نسخه از این تبدیل هوشمند را برای فروش عرضه کند. یکی از آنها دارای پورت شارژ USB است و دیگری فاقد آن است.

در حال حاضر قیمت تبدیل هوشمند فیبارو در ایالات متحده 60 دلار است (که تقریبا معادل 45 پوند در انگلستان و یا 75 دلار استرالیا در کشور استرالیا است). نسخه غیر USB این تبدیل هوشمند قرار است در اواخر سال جاری با قیمت 50 دلار به بازار عرضه شود.


فیبارو

fibaro

تبدیل دوشاخه

تبدیل هوشمند