193 Views
2018 Feb 02technology
img

صد ها نفر از صاحبان Surface Pro 4 از مشکلات سوسو زدن صفحه نمایش خود شکایت دارند . با بررسی این موضوع و جستجو در انجمن پشتیبانی مایکروسافت متوجه شدیم که این مشکل به تازگی رخ نداده است و از یک سال پیش وجود دارد ؛ همچنین اکثر تبلت هایی که مشکل داشتند شامل گارانتی نشده اند .

یک وب سایت برای اعلام مشکل تبلت های Surface Pro 4 ، در گزارشی اعلام کرده است که حدود 1600 تبلت با این مشکل مواجه هستند . به نظر می رسد مشکل سوسو زدن صفحه نمایش یک مشکل سخت افزاری است و زمانی که دستگاه گرم می شود این مشکل به وجود می آید .

یکی از سخنگویان مایکروسافت به وب سایت Verge گفته است :

" ما در جریان هستیم که برخی از مشتریانمان با مشکل سوسو زدن صفحه نمایش در تبلت های Surface Pro 4 مواجه شده اند .

مشتریانی که با این مشکل رو به رو شده اند باید با پشتیبانی مایکروسافت تماس بگیرند ."

این مشکل باعث شده است تا کاربران نسخه های خود را برای Surface Pro 4 بپیچند و طی عملیاتی ، پس وقوع مشکل سوسو زدن صفحه نمایش تبلت را درون فریزر قرار می دهند تا خنک شود .


ویدیویی منتشر شده است که کاربر پس از وقوع این مشکل تبلتش را درون فریزر می گذارد و صفحه نمایش به حالت عادی باز می گردد .

این مشکل با بروزرسانی ها حل نخواهد شد و در حال حاضر نزدیک به 1 درصد از تبلت های Surface Pro 4 با این مشکل مواجه هستند .

در حالی که مایکروسافت برای حل این مشکل تماس با پشتیبانی این شرکت را توصیه می کند ، برخی از کاربران خبر از نبود گارانتی و درخواست 800 دلار برای حل این مشکل از جانب مایکروسافت می دهند .

وکلایی که در شرکت های Migliaccio و Rathod LLP مشغول به کار هستند ، قبلا در مورد لپ تاپ های معیوب Lenovo طرح دعوی کرده بودند که به نتایج مثبتی دست یافتند و این مشکل در سطح کلان حل شد ؛ همچنین این وکلا در مورد عملکرد ضعیف باتری های Surface Pro 3 و مشکل اخیر Surface Pro 4 تحقیق و شکایت داشته اند .

یکی از وکلای این شرکت ها می گوید :

" ما علاوه بر مشکلات صفحه نمایش و عملکرد باتری گزارشات مختلفی از مشکلات داشته ایم و در حال بررسی گزینه های موجود برای حل این مشکل هستیم و سعی در گزینش بهترین راه داریم ."

اقدام علیه مشکلات دستگاه های مایکروسافت قطعی نیست و کسی از وقوع یا عدم وقوع آن خبر ندارد ، اما تبلت های سرفیس مایکروسافت به غیر از مشکلات باتری و صفحه نمایش مشکلات دیگری هم دارند و این موجب شده است که امتیاز داده شده از سوی کاربران به این تبلت ها در سایت iFixit در بازه ی 1 و 2 از 10 باشد .


سرفیس

مایکروسافت

سرفیس پرو 4

صفحه نمایش

تبلت

ویندوز

باتری

Surface Pro 4

Verge

Microsoft

iFixit

Surface Pro3

Tablet

Lenovo