143 Views
2018 Mar 15technology
img

اینترنت با جیب شما نسبت مستقیم دارد؛ یعنی هر چه بیشتر خرج کنید از شر تبلیغات بیشتر خلاص می شوید. اصولا هر خدمت رایگانی در بستر اینترنت برای کاربران با ارائه ی تبلیغات صورت می گیرد، از جمله موتور های جستجو، شبکه های اجتماعی و همین مقاله ای که می خوانید. این تبلیغات هزینه های سایت ها و ارائه دهندگان خدمات را تامین می کنند و برای بقای آن ها الزامی اند. گوگل نیز از این قاعده مستثنی نیست و سعی دارد تبلیغات نامتعارف از دور خارج کند.

مدیر تبلیغات گوگل در روز سه شنبه در پستی وبلاگی نوشت:

"در سال 2017 ما بیش از 3.2 میلیارد دلار تبلیغ که اصول و قوانین تبلیغاتی گوگل را نقض می کرد حذف کردیم. او گفت که در سال 2016 بیش از 1.7 میلیارد دلار از این تبلیغات را حذف کرده اند و همچنین بیش از 320.000 سایت که تبلیغات گوگل را در کنار محتوای نامناسب نشان می دادند حذف کرده اند."

تمامی خدماتی که به صورت رایگان در بستر اینترنت ارائه می شوند برای بقا و تامین منابع مالی از تبلیغات استفاده می کنند و گوگل نیز برای ادامه ی کار به این تبلیغات نیاز دارد؛ اما این شرکت بزرگ سعی دارد تبلیغاتش را از نظر محتوا با کیفیت تر کند.

تبلیغاتی که گوگل از آن ها با عنوان بد یاد می کند، تبلیغاتی هستند که با استفاده از آن ها به رمز ها و اطلاعات شخصی شما دسترسی پیدا می کنند یا تبلیغاتی که با استفاده از آن ها حملات فیشینگ انجام می دهند و یا تبلیغاتی که با استفاده از آن ها شما را به صفحات دیگر هدایت می کنند و یا......؛ گوگل سعی دارد این دست تبلیغات را که قوانینش را نقض می کنند حذف کند.

تبلیغات گوگل توسط تیم کنترلی عظیمی که در این مجموعه است، بررسی می شوند؛ برخی از فعالیت های کنترلی تیم گوگل در حوزه ی تبلیغات سال 2017 را برایتان آورده ایم:

- بلاک کردن 79 میلیون تبلیغ که قصد ارسال ویروس malware به کاربران را داشتند

- حذف 48 میلیون تبلیغ که قصد داشتند برنامه هایی که نمی خواستیم را به ما بدهند

- به تعلیق درآوردن 7.000 حساب کاربری Google's AdWords که با فروش قرص های رژیمی و برنامه های جسمانی غیر اصولی پول درمی آوردند

- حذف 320.000 ناشر که قوانین تبلیغاتی گوگل را نقض می کردند

- و......

مدیر تبلیغاتی گوگل گفته است که گوگل باید علاوه بر اجرای قوانین تبلیغاتی فعلی، قوانین جدیدی را برای بهبود عملکرد این شرکت اضافه کند.


گوگل

تبلیغات

شبکه اجتماعی

پول

ad

Google