50 Views
2017 Dec 01technology
img

تمام اطلاعاتی که شما باید از تبلیغات روسیه در انتخابات 2016 آمریکا بدانید در گزارش زیر آمده است .

به تازگی تبلیغاتی توسط قانون گذاران ایالات متحده به انتشار رسید که برای تاثیر گذاری مستقیم بر روی انتخابات آمریکا توسط گروه های روسی ترول خریداری شده بود. بخشی از این تبلیغات شامل کتاب های رنگ آمیزی بود که برنی سندرز همسر هیلاری کلینتون را در نقش شیطانی که از او حمایت میکرد نشان میداد .

این موارد تنها درصد کمی از 3300 تبلیغی است که از ماه ژوئن سال 2015 تا اوت سال 2017 توسط آژانس تحقیقاتی روسیه برای تاثیر گذاری بر انتخابات آمریکا شناسایی شده است .

طبق تخمین هایی که زده میشود ،نظر بر آن است که این تبلیغات به دست 126 میلیون آمریکایی رسیده است .

این افشاگری بخشی از تحقیقات کمیته ی اطلاعات سنا در مورد چگونگی استفاده از رسانه های اجتماعی در جهت تاثیر بر انتخابات و تضعیف آرمان های دموکراتیک کشور است .نمایندگان از مسئولان فیس بوک ، توئیتر و گوگل سوال خواهند کرد تا متوجه شوند آیا این شرکت ها می توانستند برای جلوگیری از انتشار این تبلیغات تدابیر جدی و سخت تری اعمال کنند یا نه ؟

فیس بوک بزرگترین سود مالی اش را اعلام کرد .

طبق آماری که فیس بوک برای سود مالی خود در سال گذشته منتشر کرد ، سود این شرکت از محل تبلیغات 4.7 میلیارد دلار بوده است که این مبلغ شامل 47% از درآمد 10.3 میلیارد دلاری فیس بوک است .


کاملا واضح است منشا این تبلغات روسیه بوده است .

دولت آمریکا 14 آگهی تبلیغاتی را که توسط بازیگران و با پشتیبانی روسیه منتشر شده بود را مشخص و هزینه و زمان آن را نیز معین کرد .

تمام هزینه های این آگهی ها به روبل روسیه پرداخت شده بود و بیشتر پرداخت ها در نیمه شب یا صبح زود بوده است. مسکو و سن پترزبورگ نزدیک به 10 ساعت اختلاف زمان نسبت به دره سیلیکون دارند و به همین دلیل است که زمان انتشار اکثر این تبلیغات اواسط روز کاری بوده است .


ابر داده های همراه این آگهی ها نشان میدهند که هدف روس ها چه کسی بوده است .

برخی از این آگهی ها به صورت خاص برای افرادی با طرز فکر خاص ارسال شده است و در این میان آگهی هایی وجود دارند که به 71 نفر ارسال شده اند و فقط 14 نفر از آن ها بازدید کرده اند .

به طور کلی روسیه برای تاثیر در انتخابات 2016 آمریکا از شبکه های اجتماعی به طور گسترده استفاده کرده است. هر آگهی فیسبوک دارای شانس دیده شدن 0.9 درصد است ولی با این حساب نیز ، باز هم افراد زیادی در معرض اینگونه تبلیغات قرار گرفته اند و کم و بیش از آن ها تاثیر پذیرفته اند .

بر اساس آخرین اطلاعات منتشر شده ، مرکز تحقیقات اینترنت روسیه 3393 تبلیغ را در سطح فیسبوک منتشر کرده است .