517 Views
2018 Jan 14technology
img

نرخ اعتیاد به مواد مخدر غیرقانونی در امریکا به‌شدت افزایش‌یافته است به همین دلیل افراد زیادی از گوگل خواستند که مراکزی را به برای کمک به آن‌ها معرفی کند تا کمی به حل مشکلات کمک کرده باشد . به این منظور کل صنعت به‌صورت آنلاین درآمد تا مراکز درمان اعتیاد از طریق موتور جستجو تبلیغ کند حتی با تبلیغات فریبنده !
در حال حاضر TechCrunch گزارش می‌دهد که گوگل تلاش‌های تبلیغاتی جهانی برای رفع این مشکل انجام می‌دهد . سال گذشته Verge گزارش کرد که برخی از شرکت‌ها از گوگل برای بهره‌برداری از کسب‌وکار خودشان و فریب دادن معتادانی که به دنبال مراقبت هستند استفاده می‌کنند . پس‌ازاین گزارش گوگل آگهی‌هایی علیه تعدادی از مراکز بازپروری منتشر کرد .
هفته پیش تایمز لندن گزارش داد که گوگل مثل برخی از شرکت‌های بریتانیایی  از این تبلیغات منفعت کسب می‌کند و هر بار که کسی بر روی آگهی کلیک می‌توان  200 پوند دریافت می‌کند تا به سایت موردنظرش در بالای صفحه جستجوی گوگل برسد .
پس‌ازاین اعلام این گزارش  گوگل تبلیغات خودش را از بریتانیا برداشت و در بیانیه‌ای اعلام کرد که در صورت مشاوره با متخصصان تعلیق امریکا را به انگلستان گسترش خواهد داد .
گوگل در حال حاضر بر آن است که این تعلیق را گسترش دهد و تبلیغات این مراکز را در سطح جهانی ببندد . طبق بیانیه‌ای که به TechCrunch ارائه‌شده است :
این‌یک مسئله پیچیده با مقیاس‌های قانونی متفاوت در کشورهای مختلف است به همین خاطر ما تصمیم گرفتیم تبلیغات کل مراکز ترک اعتیاد را در سراسر دنیا متوقف کنیم درحالی‌که با متخصصان مشورت می‌کنیم تا راه بهتری برای ارتباط افراد با این مراکز درمانی پیدا کنیم .

گوگل

Google

درمان اعتیاد