168 Views
2017 Dec 20technology
img

Lenovo و Intel تجربه  احراز هویت آنلاین ساده تر و ایمن تر

آنلاین شدن و ورود به اینترنت و استفاده از آن یک بخش ضروری و اجتناب ناپذیر  زندگی روزمره جهان دیجیتال است . افراد نیازمند یک اتصال راحت و ایمن هستند که هنگام ورود به وب سایت ها برای انجام امور بانکی , خرید یا رسانه های اجتماعی در برابر هکرها و بدافزارها از آنها محافظت شود . گروه تولید کننده دستگاه های هوشمند و کامپیوترهای شخصی  Lenovo  با همکاری شرکت Intel اقدام به ارائه راه حلهایی با ارائه گواهی FIDO کرده است تا  کاربران تجربه احراز هویت ساده تر و ایمن تری را تجربه کنند و وابستگی به گذر واژه ها( Password ) جهت انجام امور اینترنتی کاهش یابد .

به جای تکیه بر گذر واژه ها کاربران در حال حاضر روش های ایمن تری را برای ورود به وب سایت ها با لمس انگشت خود روی خواننده اثر انگشت یا با یک کلیک سریع استفاده می کنند .

 لنوو  اولین شرکت تولید کننده کامپیوترهای شخصی (PC) است که امکان احراز هویت را مستقیما از طریق ویندوز فراهم می کند وقتی که به وب سایت های معروفی مانند گوگل یا فیس بوک وارد می شوید.

آمارها نشان می دهد که سال گذشته 81 درصد از موارد نقص اطلاعات شامل رمزهای عبور ضعیف , پیش فرض یا سرقت شده و حملات فیشینگ ( هک کردن اطلاعات حساب ) بوده است و این موارد امسال 65 درصد رشد کرده است . حفظ حریم خصوصی آنلاین , هویت و اطلاعات کاربران بسیار حائز اهمیت است و اهمیت انواع داده های موجود در اینترنت از جمله اطلاعات حساب های شخصی  از همیشه مهمتر  هستند و نیازمند شیوه هایی با امنیت قویتر هستند . لنوو و اینتل امروز اعلام کردند که اولین اقدام در این زمینه  ساخت کامپیوترهای مجهز به سیستم  احراز هویت است تا از مرور وب سایت ها و کارهای شخصی  و بانکی و خریدهای آنلاین کاربران پشتیبانی کند . احراز هویت کننده های FIDO در هسته اصلی لپ تاپ و تبلت های جدید شرکت Lenovo مانند Yoga و ThinkPad X نصب شده است تا احراز هویت آنلاین ساده تر و ایمن تری هنگام ورود به وب سایت های محبوب امکان پذیر گردد.


تائید هویت آنلاین ساده و ایمن با لمس انگشت

به جای وابستگی به گذرواژه ها به عنوان اعتبار ورود به وب سایت ها , کاربران اکنون راه ایمن تری برای ورود به وب سایت دارند و این امر با لمس انگشت و شناسایی اثر انگشت از طریق چارچوب اعتبار جهانی (UAF) یا یک کلیلک سریع در صفحه نمایش از طریق فاکتور 2 جهانی (U2F) امکان پذیر شده است . با استفاده از این اعتبار سنج های سراسری FIDO ,  وب سایت هایی که از کلیدهای امنیتی استفاده می کنند از حملات هکری مصون می مانند که این مسئله  عمیقا ریشه در سخت افزارهای کامپیوتری احراز هویت دارد و در نهایت امنیت کاربر را افزایش  داده و کلاهبرداریهای اینترنتی را کاهش می دهند . احراز هویت در لپ تاپ های لنوو و دستگاه های جدید اینتل به روشهای زیر صورت می گیرد:

•    تائید هویت اثر انگشت UAF :  با لمس انگشت بر روی خواننده اثر انگشت که بر روی لپ تاپ های لنوو قرار گرفته است کابران به راحتی می توانند حساب کاربری خودشان را تائید کنند.

•    U2F : فاکتور امنیتی دیگری است که با فرآیند تائید هویت کاربر پس اینکه کاربر وارد وب سایت شد و از شناسه استاندارد کاربری آنها و دسترسی به رمز عبور استفاده کرد , در ارتباط است . به جای استفاده از کلید امنیتی یا کد SMS جداگانه , فاکتور احراز هویت 2nd در لپ تاپ ساخته می شود تا کاربر را شناسایی کند و بطور مستقیم کاربر را تشویق می کند که با یک کلیک وارد سایت هایی مثل گوگل و فیس بوک و.. شود.
تجار و بازرگانان  نیز از این امکانات بهره می برند زیرا احراز هویت مستقیم توسط لپ تاپ های لنوو به آنها کمک می کند اقدامات امنیتی را برای میلیون ها کاربر که بطور معمول از کامپیوترهایشان برای دسترسی به رسانه های اجتماعی , اطلاعات بانکی و خرید آنلاین استفاده می کنند, گسترش دهند.

واقعیت دنیای اینترنتی آنلاین امروزی این است که مصرف کنندگان نیاز به امنیت بالایی دارند تا ساده و راحت از آن استفاده کنند . هدف این راهکارها  این است که با استفاده از  آخرین تکنولوژیها و سخت افزارها وابستگی به گذرواژه ها را کاهش داده و به حفاظت از حملات هکرهای حساب های بانکی یا بد افزارها کمک کند و از آسیب پذیرترین داده های کاربران با رمزگذاری در سطح سخت افزار محافظت کند . همه اینها به این معناست که کاربران می توانند زمان بیشتری آنلاین باشند و کمتر نگران امنیت اطلاعات خودشان باشند.

شما می توانید از طریق وب سایت یا از طریق سیستم به روز رسانی لنوو یا اپلیکشن Lenovo برای لپ تاپ ها و تبلت های لنوو  این امکانات را دانلود کنید و مورد استفاده قرار دهید و یک اتصال ایمن را تجربه کنید .

امکانات امنیتی لنوو و اینتل

احراز هویت با اثر انگشت

Lenovo

intel

لنوو

اینتل

اثر انگشت

احراز هویت