131 Views
2017 Dec 12Newstechnology
img

به گزارش خبرگذاری فرانسه، ۳ نوامبر ۲۰۱۷ در نمایشگاه Store Union Square سانفرانسیسکو کالیفرنیا آیفون جدید X عرضه می شود.  

این در حالی است که گفته می شود کمپانی Apple اپلیکیشن موسیقی خود را از کمپانی Shazam خریداری نموده است . قیمت این اپلیکیشن حدود ۴۰۰ میلیون دلار می باشد. اما تا کنون جزیئات این قرداد توسط هیچ کدام از کمپانی ها مشخص نشده است.

سخنگویی در یک بیانیه ای مستقل اظهار داشت: از زمانی که اپلیکیشن Shazam در اپ استور گوشی اپل عرضه شده، مورد استقبال صدها میلیون نفر از مردم در سراسر جهان قرار گرفته و یکی از محبوب ترین اپلیکیشن های سیستم عامل ios می باشد. این یعنی کمپانی Shazam که متشکل از یک تیم با استعدادهای فوق العاده است، می تواند در همکاری با کمپانیApple موفق عمل کند. در این بین شرکت های فناوری دیگری مثل Snapchat وSpotify اپلیکیشن موسیقی London را خریداری می کنند که در مقایسه با اپلیکیشن های اخیر از تخفیف ویژه ای برخوردار است. Apple Musicو Shazam با هم یکی شدند تا زمینه ای برای کشف موسیقی برای کاربران علاقه مند به موسیقی فراهم کنند و تجربه های موسیقی عالی را در آنها ایجاد کنند. در صورت تصویب قرارداد بین این دو کمپانی بزرگ ما شاهد اپلیکیشن های جدید خارق العاده ای خواهیم بود.

معمولا اپل درمورد قردادها و خریدهای جدید که منعقد می کند اطلاعاتی منتشر نمی کند. بلکه پس از عقد قرارداد و در پایان سال هنگامی که به نتیجه رسید در مطبوعات اعلام می کنند. بنابرین، تا کنون جزیئاتی درمورد کمپانی های جدیدش و نحوه ی به کار گیری آنها نیز ارائه نکرده است. در این اپلیکیشن برخی ویژگی های مشابه با هم ادغام شده است. برای مثال آهنگ هایی که توسط Shazam تشخیص داده می شوند، می توانید در Apple Music گوش کنید. به علاوه این اپلیکیشن می تواند حدود یک میلیون درخواست را به طور همزمان در Apple Music و Spotify پاسخ دهد.

اپل عرضه موسیقی خود را از طریق یک سری از خریدها گسترش داده است. برای مثال اپلیکیشن Beats که در سال ۲۰۱۴ رکورد قردادهایش را با خرید این اپلیکیشن به ارزش ۳ میلیارد دلار شکست. اساس Apple Music به دست آوردن Beats بود، که هدفون ها نیز یک سرویس در جریان موازی با این اپلیکیشن اجرا کردند و در آن زمان که منتشر شد، پایه ای از سرمایه گذاری های اپل را فراهم کرد.

اپلیکیشن Shazam قصد دارد قابلیت تشخیص بصری را نیز به کار گیرد. در عین حال اپل همچنان به دنبال راهی برای اضافه کردن دو قابلیت اتاق نشیمن و ویدئو می باشد و هنوز بلندگوی هوشمند Home Pod را منتشر نکرده است.


آیفون X

Apple Music

اپل

اپ استور