97 Views
2018 Jan 16Newstechnology
img

طبق گزارش AppleInsider، خودروی Avalon 2019 شرکت تویوتا که به تازگی در نمایشگاه بین المللی خودروی آمریکای شمالی رونمایی شده است مجهز به یک پلتفرم CarPlay است. این اولین بار است که تویوتا از این پلتفرم در محصولاتش استفاده می کند.

تویوتا مدتها بود از پذیرش CarPlay یا Android Auto در خودروهایش خودداری می کرد. جان هنسون، مدیر ارتباطات فن آوری پیشرفته تویوتا در سال 2015، به روزنامه نیویورک تایمز گفت که شرکت «ترجیح می دهد از سیستم عامل های اختصاصی خودش برای این بخش از محصولاتش استفاده کند». حتی در سال 2016 زمانی که تویوتا مجبور شد از یک سیستم عامل خارجی استفاده کند به جای اینکه سراغ اپل یا گوگل برود پلت فرم SmartDeviceLink شرکت خودروسازی فورد را مورد استفاده قرار داد. سال گذشته در نمایشگاه NAIM 2017، تویوتا و فورد، کنسرسیوم SmartDeviceLink را تاسیس کردند، که تمرکزش بر گسترش برنامه های iOS و Android در داشبورد خودروها بدون نیاز به کنترل اپل یا گوگل بود.مسئولین این شرکت در مصاحبه ای با MacRumors تایید کردند که CarPlay در خودروهای مدل 2019 تویوتا و لکسوس مورد استفاده قرار خواهد گرفت (نسخه Entune 3.0 برای تویوتا و نسخه Enform 2.0 برای لکسوس). هنوز مشخص نیست که آیا مدل های 2018 نیز برای استفاده از این پلتفرم بروزرسانی نرم افزاری دریافت می کنند یا خیر.

کاربران خودروی Avalon 2019 قادر خواهند بود از طریق صفحه نمایش لمسی 9 اینچی با CarPlay ارتباط برقرار کنند. با وجود مجهز بودن این مدل به شارژر بی سیم استاندارد Qi، متاسفانه این شارژر بی سیم از CarPlay پشتیبانی نکرده، بنابراین شما هنوز هم مجبورید برای استفاده از این ویژگی از شارژر کابلی استفاده کنید. این مدل جدید تویوتا همچنین دارای ویژگی های خاص تویوتا نیز هست از ساعت هوشمند و سازگاری با الکسای آمازون گرفته تا کنترل از راه دور تویوتا که به شما اجازه می دهد کارهایی مانند قفل کردن یا باز کردن درب خودرو و یا روشن کردن خودرو از طریق الکسا و یا یک ساعت هوشمند را انجام دهید.نکته عجیب این است که تویوتا فقط پشتیبانی محصولاتش از CarPlay را به نمایش گذاشته است؛ این شرکت ظاهرا هنوز Android Auto را به خودروهایش اضافه نکرده است.


Avalon

CarPlay

Android

تویوتا

کارپلی

اپل

لکسوس