62 Views
2018 Jan 18technology
img

فیس بوک یک تحقیق را شروع می کند تا ببیند که آیا روسیه تاثیری بر تبلیغات سیاسی برگزیت داشته است یا خیر. به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا برگزیت (Brexit) گفته می شود. فیس بوک یک تحقیق جدید انجام می دهد در مورد اینکه آیا تبلیغ کنندگان روسیه با تشکیل یک کمپین اطلاع رسانی بر رفراندم 2016 Brexit تاثیرگذار بوده اند یا خیر. در نامه ای به رئیس کمیته پارلمانی امور دیجیتال، مدیر سابق سیاست انگلیس، سایمون میلنر می گوید فیسبوک طی یک دوره چند هفته ای "تجزیه و تحلیل دقیق داده های تاریخی" را انجام می دهد. این کار با هدف بررسی حساب هایی است که ممکن است در یک تحقیق در ماه دسامبر از دست رفته باشند، که شواهد کمی مبتی بر دخالت بالقوه روسیه بر برگزیت هستند - یک نتیجه گیری که مسئول کمیته مذکور، معاون دامیان کالینز، با آن مخالف بود.

میلر می نویسد که تحقیقات پیشین بر روی آژانس تحقیقاتی اینترنتی، یک شرکت مرتبط با کرملین متمرکز شده بود که ادعا شده در پشت بسیاری از حساب های جعلی فیس بوک ایالات متحده قرار دارد. در پاسخ به درخواست کالینز برای بررسی دقیق تر، فیس بوک می تواند عوامل دیگری که با فعالیت های هماهنگ در جریان برگزیت تاثبر داشته اند را شناسایی کند، فعالیت هایی که پیش از این مشخص نبوده است . "میلنر همچنین اطلاعاتی را درخواست کرد، "از جمله ارزیابی های اطلاعاتی یا گزارش ها"، که ممکن است به رسیدن به حقیقت های جدید کمک کند.

فیس بوک در ماه نوامبر اعلام کرد که در مدت کوتاهی پس از دفاع از خود در کنگره ایالات متحده، هماهنگی قابل توجهی برای تغییر رأی Brexit دیده نشد. اما این شرکت مداخله احتمالی را رد نکرده است. تحقیقات جدید ممکن است جزئیات بیشتری در مورد محدوده حسابهای تبلیغاتی مربوط به روسیه ارائه دهد و فشار سیاسی بر فیس بوک در انگلیس را کاهش دهد.

فیس بوک

برگزیت