107 Views
2018 Apr 16TrainingCultural
img

فرمانده ویلیام اچ. مک‌ریون (William H. McRaven) با افتخار در ارتش خدمت کرد. در سی‌وهفت سال خدمتش به‌عنوان یگان ویژه‌ی نیروی دریایی، در تمام سطوح فرمانده بود. مأموریت نهایی مک‌ریون با درجه‌ی دریاسالاری، فرماندهیِ تمام نیروهای عملیات ویژه‌ی ایالات متحده بود. او در حال‌ حاضر رئیس دانشگاه تگزاس سیستم است.

همه‌ی ما می‌دانیم که زندگی، سخت و طاقت‌فرساست؛ ولی گاهی با انجام کارهای پیش‌پا‌افتاده می‌توان به نتیجه‌ای دست یافت که زندگی را تخت تاثیر قرار دهد. عمل بسیار ساده‌ای مانند مرتب ردن تختخواب هم می‌تواند برای شروع یک روز نیروی انگیزشی شگفت‌آوری داشته باشد و رضایتی درونی برای به پایان رساندن یک روز خوب برای‌مان فراهم کند. برای تغییر چهان، اول تختخوابت را مرتب کن.

اولین عادت بسیار کوچک و جزیی که می توانید هر روز آن را انجام دهید، مرتب کردن رختخواب تان است. با انجام این کار در واقع روزتان را با احساس به پایان رساندن کار یا وظیفه ای شروع می کنید. در پایان روز، صرف نظر از اینکه چه اتفاقاتی رخ داده اند، می توانید به رختخواب تمیز، مرتب و مملو از حس آرامش خود باز گردید. گرتچن رابین (Gretchen Rubin)، نویسنده مقالات پر طرفدار درباره موضوعات شادی و عادت ها، می گوید: نظم و انضباط بیرونی منجر به آرامش درونی می شود. حتی اگر بقیه فضای اطراف هم بهم ریخته و شلوغ باشد، تختخواب مرتب می تواند جایگاه مقدسی برای آرامش، سکون و نظم و ترتیب شما باشد. فرمانده ویلیام مک راون (William H.McRaven) در سخنرانی جشن فارغ التحصیلی دانشگاه تگزاس، در میان صحبت هایش درباره درس های زندگی به درست کردن تختخواب نیز اشاره کرد. او می گوید: «مرتب کردن تخت این واقعیت را تقویت می کند که چیز های کوچک در زندگی اهمیت دارند. اگر نتوانید کارهای کوچک را درست انجام دهید، پس قطعا کارهای بزرگ را نیز صحیح انجام نخواهید داد. حتی اگر به صورت اتفاقی روز بدی داشته باشید، زمانی که به خانه باز می گردید می توانید روی تختی دراز بکشید که مرتب شده (خودتان مرتبش کردید) و یک تخت مرتب و تمیز به شما انرژی و دل گرمی می دهد که فردا روز بهتری خواهد بود.» از مزایای دیگری که مرتب کردن تخت دارد این است که دیگر وسایل کوچک تان لابلای شلوغی ملافه ها گم نمی شود.


رئیس دانشگاه تگزاس