68 Views
2018 Jan 12technology
img
وب‌سایت خرده‌فروشی  Overstock.com که از مبلمان تا حلقه‌های الماس را برای فروش می‌گذارد به مشتریان خودش اجازه داد که از بیت کوین یا  بیت کوین نقدی برای خرید استفاده کنند.
طبق گفته CoinMarketCap: یک بیت کوین در حال حاضر 13.880 دلار ارزش دارد درحالی‌که ارزش یک واحد نقدی بیت کوین 2.355 دلار است بنابراین کسانی که با بیت کوین نقدی خرید می‌کنند می‌توانند به خاطر کسری قیمت درخواستی یک آیتم دیگر را خریداری کنند . بدتر اینکه وقتی مشتری با بیت کوین نقدی خرید می‌کند و درخواست بافی پولش را می‌کند سیستم Overstock به او بیت کوین پس می‌دهد یعنی بیش از پول نقد پرداخت‌شده به مشتری پول برمی‌گرداند . مشخص نیست که چه تعداد مشتری از این خطای سیستمی سود می‌برند.
این خطا اولین بار توسط برایان کربس خبرنگار مستقل KrebsOnSecurity گزارش شد . وقتی کربس لامپ‌های خورشیدی به ارزش 78.27 دلار را از Overstock خریداری کرد و 0.00475574 بیت کوین به آدرس او فرستاده شد به این معنا که او برای لامپ‌ها فقط 12.02 دلار پرداخت کرده است . یک مشتری غیر صادق می‌تواند از این خطا برای جمع‌کردن مقدار زیادی بیت کوین در یک دوره کوتاه‌مدت استفاده کند.
Coinbase گفت این موضوع ناشی از خطای یک شریک تجاری بود که از ارزش بازگشتی نادرستی در IPA استفاده کرده بود و ما وقتی از این مسئله آگاه شدیم روش پرداختی خودمان را اصلاح کردیم و اکنون تائید می‌کنیم که این مسئله حل‌شده است .
بیت کوین در سال 2017 افزایش ارزش خوبی را تجربه کرد و ارزشی بیشتر از 20000 دلار را تجربه کرد وقتی‌که با 800 دلار کار خودش را شروع کرده بود هرچند ارزش این پول بسیار بی‌ثبات و دارای نوسان است .


بیت کوین

bitcoin