22 Views
2018 Apr 16News
img

تراشه های جددی AI و ویژگی هایی که به همراه خود می آورند، می تواند یک دلیل محکم، برای تغییر گوشی شما باشند! امروزه، قابلیت های هوش مصنوعی از گوشی ها ، به سمت اتومبیل ها، رایانه های شخصی، دوربین های امنیتی و دیگر وسایل الکترونیکی در حال حرکت است. شما به احتمال زیاد تا کنون از یکی از تکنولوژی های هوش مصنوعی در اطراف خود استفاده کرده اید و اگر دقت کنید، می توانید گستردگی و کارا بودن آنرا دریابید. در سری پردازنده های جدید، قابلیت های هوش منصوعی برای ارتباط گوشی ها ، با لپتاپ ها یا اتومبیل ها، پیش بینی شده اند. 

بطور کلی ، تکنولوژی هوش مصنوعی به سمتی پیش می رود که مانند یک شبکه ی عصبی شود، یعنی همه چیز در این شبکه به هم مربوط اند. Linley Gwennap، تحلیلگر گروه Linley، گفت: "بسیاری از گوشی های پیشرفته جدید با یک شتاب دهنده AI، از جمله تراشه Apple A11 در iPhone X و Exynos 9810 سامسونگ در Galaxy S9، مجهز شد اند. او در هفته گذشته در یک کنفرانس در شرکت خود، گفت: "ما در حال حاضر شاهد آن هستیم که گوشی های میان رده ی زیادی  به بازار عرضه می شود و احتمالا همچنان این روند ادامه داشته باشد "


تراشه های AI قادر به سازگاری با انواع دستگاه ها و پلتفرم ها هستند. پروژه ی  Trillium AI یکی از پروژه هایی است که در زمنیه ی توسعه تراشه های AI در حال رشد و رسیدن به مرحله ی اجرا است. این بدین معنی است که انقلاب امروز در محاسبات  هوشمند، واقعا شروع شده است. دوربین های امنیتی ، بخشی است که جدیدا مجهز به این تراشه ها شده و تغییرات شگفتی را در  کاربری آنها ایجاد کرده است. Linley Gwennap، معتقد است که انتظار ما از یک دوربین مداربسته با قابلیت هوش مصنوعی این است که خود مواظب همه چیز باشد و در صورت بروز تحرکات غیر مجاز، به ما خبر بدهد. 

یکی دیگر از بخش هایی که AI در آنها ورود کرده، صنعت اتومبیل می باشد. شرکت Synopsys یکی از شرکت های فعال در این زمینه است. 

تراشه های AI در آینده به کاربردی ترین تراشه های دنیای تکنولوژی مبدل خواهند شد...

AI

هوش مصنوعی