361 Views
2018 May 14Newstechnology
img

دونالد ترامپ می گوید که در پی اعلامیه هفته پیش شرکت مخابرات چینی مبنی بر توقف عملیات اصلی این شرکت او و رئیس جمهور چین در تلاشند تا راهی برای بازگشت سریع این شرکت به بازار کسب و کار پیدا کنند.

پس از اینکه ایالات متحده در ماه آوریل صادرات به شرکت ZTE را ممنوع اعلام کرد این شرکت اعلام کرد که به اندازه کافی پول دارد تا بتواند بدون هیچ مشکلی عملیات اصلی خود را متوقف کند. در ماه گذشته، وزارت بازرگانی ایالات متحده واردات این شرکت را برای مدت هفت سال ممنوع کرد و گفت که این تصمیم پس از این گرفته شده است که مشخص شده این شرکت تحریم های ایران و کره شمالی را نقض کرده است. این شرکت اعلام کرده است که این ممنوعیت "به طور جدی بر بقا و توسعه ZTE تاثیر خواهد گذاشت" و این شرکت در حال مذاکره با آمریکا است تا این ممنوعیت را رفع نماید.دونالد ترامپ در پیامی در توئیتر نوشت: من و رئیس جمهور چین در حال همکاری هستیم تا شرکت مخابراتی عظیم چینی، ZTE، بتواند به سرعت به بازار کسب و کار باز گردد. فرصت های شغلی زیادی در چین از بین رفته است. به وزارت بازرگانی دستور داده شده است تا این مشکل را حل کند!

مشکل این شرکت به وضوح به سطوح بالای دولت کشیده شده است: این شرکت مخابراتی یکی از بزرگترین شرکت های مخابراتی در چین است که بیش از ۸۰ هزار کارمند دارد. ترامپ در توئیت خود اظهار داشت که این شرکت مشاغل زیادی را در چین از دست داده است و به وزارت بازرگانی دستور داده است تا این مشکل را حل کند.

مشکلات ZTE مربوط به زمانی است که ایالات متحده دچار نگرانی هایی شد که احتمال می داد این شرکت برای امنیت ملی این کشور تهدیداتی را ایجاد کند.

در ماه ژانویه، مایک کانوی، نماینده تگزاس، لایحه ای را مبنی بر ممنوعیت استفاده سازمان های دولتی آمریکا از تلفن ها و تجهیزات ZTE و دیگر شرکت های مخابراتی Huawei را مطرح کرد. در حالی که Ajit Pai، رئیس FCC، طرحی را تأیید کرد که باعث می شود شرکت های آمریکایی از خرید تجهیزات از این شرکت های چینی منع شوند. در اوایل ماه جاری، وزارت دفاع به پایگاه های نظامی ایالات متحده دستور داد تا از فروش تلفن های Huawei و ZTE در این پایگاه ها خودداری کنند. این شرکت در انگلیس نیز تحت نظارت مشابهی قرار دارد، و سازمان امنیت ملی سایبری نسبت به امنیت سایبری مشترکان این شرکت ها هشدار داده است.


ترامپ

تحریم

برجام

چین

ZTE

Huawei

هوآوی