188 Views
2018 Mar 14technology
img

ترامپ، رئيس جمهور آمريکا در اواخر روز دوشنبه يک دستورالعمل اجرايي براي جلوگيری از ادغام شرکت های Qualcomm و Broadcom را صادر کرد. ترامپ این دستورالعمل را با اشاره به نگرانی های امنیتی ملی در مورد قرارداد 117 ميليارد دلاری Broadcom برای خريد Qualcomm، غول تراشه های تلفن همراه، صادر کرد. یک هفته پس از آنکه کمیته سرمایه گذاری خارجی آمریکا یا CFIUS نگرانی خود را مبنی بر واگذاری Qualcomm به شرکت سنگاپوری Broadcom اعلام کرد، این حکم از رییس جمهور صادر شد.

به گفته کمیته سرمایه گذاری خارجی آمریکا، ممکن است با واگذاری این Qualcomm به شرکت سنگاپوری Broadcom، این شرکت در عرصه تکنولوژی تلفن های همراه از آمریکا عقب بماند. ترامپ در دستور اجرایی خود نوشت: "شواهد معتبر وجود دارد که منجر به اعتقاد من می شود که Broadcom ممکن است اقداماتی را انجام دهد که تهدید امنیت ملی ایالات متحده را تهدید کند."  Broadcom در بیانیه ای اظهار داشت که در حال بررسی دستورالعمل ترامپ است و با این موضوع که مالکیت آن ها بر Qualcomm خطری را در امنیت ملی آمریکا ایجاد می کند. "کاملا مخالف" است.

پیشنهاد Broadcom برای خرید Qualcomm  بزرگترین معامله در تاریخ تکنولوژی را به وجود می آورد. این شرکت همچنین در حال ساخت تراشه juggernaut که می تواند در همه چیز از جمله خودرو ها و مبدل های تلویزیون به کار رود.


Broadcom

Qualcomm

ترامپ

تکنولوژی