13 Views
2018 Mar 14News
img

چندی پیش شرکت های Broadcom و Qualcomm تصمیم گرفتند طی توافق نامه ای در هم ادغام شده و یک شرکت واحد را بوجود آورند. اما ترامپ بنا به آنچه " تهدید علیه امنیت ملی " خواند، این معامله 117 میلیون دلاری را بر هم زد. ترامپ نوشت که : " این دو شرکت باید بلافاصله ازاین کار خود صرف نظر کنند و معامله را فسخ کنند "

سخنان Trump به دنبال سفارش کمیته سرمایه گذاری خارجی در ایالات متحده است، یک کمیته دولتی که ادغام هایی را که می تواند منجر به تاسیس یک شرکت خارجی در زمینه ی کسب و کار آمریکایی شود را بررسی و دنبال کند. این کمیته در ماه اخیر، در مورد اینکه افراد خارجی شرکت Broadcom ممکن است خطرا امنیتی داشته باشند، به مسئولان آمریکا نکاتی را گوشزد کرده بود.

پیشنهاد ادغام این دو شرکت؛ منجر به ایجاد یک ابرشرکت در زمینه ی چیپست ها و تراشه های الکترونیکی می شد.


Broadcom یک شرکت سنگاپوری است که تولیدات بی شماری دارد، از جمله مودم های کابلی، کابل های شبکه و ... . 

کوالکام، بزرگترین سازنده تراشه ها و پردازنده های تلفن های همراه در ایالات متحده در ایالت سن دیگو است. این دو شرکت مدتی نیز بر روی هزینه ی این ادغام و جزئیات ادغام پرسنل و هیئت مدیره نیز اختلافاتی داشتند، زیرا مدیران کوالکام معتقد بودند ممکن است این ادغام رهبری آنها را تضعیف کند. Qualcomm اعلام کرد که جلسه سالانه سهامداران خود را در 23 مارس برگزار خواهد کرد و خاطرنشان کرد که همه نامزدها برای مدیریت Broadcom توسط ترامپ رد شده اند. سهام شرکت Broadcom پس از این تصمیم های ترامپ؛ 5 درصد کاهش ارزش داشت.

Broadcom

Qualcomm

کوالکام

ترامپ