122 Views
2018 Mar 18Newstechnology
img

در انتهای این تست می بینیم که، این پشت این گوشی شکست اما، صفحه نمایش سالم ماند!

نکته ی مهمی که در تمام تست های شکست متوجه آن می شویم، این است که گوشی هایی که پشت آنها شیشه ای است، در برابر افتادن روی بتن اصلا مقاوم نیستند و سریع می شکنند. گوشی S9 دارای همان محافظ  Gorilla Glass 5 در پشت و جلو خود و دور تا دور منحنی شکل مثل، S8 و NOTE 8 می باشد. 

تست 1 

در این تست از یک Galaxy S9، بنفش استفاده می کنیم که در تست اول؛ آنرا از ارتفاع 0.9 متری ، یعنی شبیه سازی سقوط از جیب انسان ؛ به زمین رها می کنیم. این گوشی روی پهلوی خود فرو آمد، ابتدا سمت راست آن به زمین برخورد کرد و به در نهایت به پشت خود بر روی زمین افتاد. صفحه نمایش سالم ماند. اما پشت این گوشی شکست! در جایی از منحنی های این گوشی که ابتدا روی همان نقطه فرود آمد، خرده شیشه های شکسته شده را حس می کنیم. 


تست 2

تست بعدی باز هم از ارتفاع 3 فوت انجام شد. اما این بار آنرا به روی صفحه و روی یک سطح بتنی رها می کنیم تا ببینیم که صفحه نمایش این گوشی را می توانیم بشکنیم یا خیر! گوشی را پرتاب کردیم و روی صفحه خود فرود آمد و سپس پشت آن نیز به روی زمین برخورد کرد. پشت این گوشی کاملا خرد شد و ترک های دفعه ی قبل بزرگتر شد. اما صفحه نمایش AMOLED هنوز سالم است! 

در بررسی های زیادی که انجام دادیم، تست های این گوشی و نتایج آن بسیار شبیه به S8 است. این گوشی بعلت داشتن پشت شیشه ای ، مقاومت بسیار زیادی در پشت خود ندارد. اما در گوشی های سامسونگ می بینیم که زمانی که از آلومینیم 7000 در این گوشی استفاده می شود، بسیار مقاومت بالایی به آن می دهد.

S9

DROP TEST

تست شکست

Galaxy