86 Views
2018 Mar 15Newstechnology
img

یک سناتور ایالتی در کالیفرنیا جامعترین مجموعه حمایت ها از بی طرفی اینترنت را معرفی کرده است.

سناتور اسکات وینر، سناتور حزب دموکرات سان فرانسیسکو، روز سه شنبه یک قانون اصلاحیه ای را معرفی کرد که قوانین بی طرفی اینترنت مربوط به دوره اوباما که در سال 2015 توسط کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) تصویب شده بود، را به قوانین ایالت کالیفرنیا الحاق می کند. البته این اصلاحیه جدید از قوانین اصلی FCC در زمینه ممنوعیت شرکت های بی سیم از ارائه محتوای اسپانسری فراتر می رود. جمهوری خواهان در ماه دسامبر به لغو این قوانین FCC رای دادند. آنها مدعی بودند چنین قوانینی به سرمایه گذاری و نوآوری در سرویس های پهنای باند آسیب می رساند.بیانیه شماره 822 وینر، سرویس دهندگان خدمات اینترنتی در این ایالت را از اعمال محدودیت سرعت و یا بلاک کردن وب سایتها یا سرویس های آنلاین باز خواهد داشت. این قانون همچنین این شرکت ها از ارائه «اولویت در قبال پرداخت پول» به شرکت های آنلاین که می خواهند سریعتر به مشتریان برسند نیز باز می دارد.

وینر در بیانیه ای گفت: یک اینترنت باز برای حفظ دموکراسی ما، رشد اقتصاد ما، محافظت از مصرف کنندگان و حفظ خدمات بهداشتی، ایمنی و خدمات بحرانی ضروری است. ISP ها مجاز نیستند تصمیم بگیرند که چه کسی می تواند به چه وب سایت ها یا برنامه های کاربردی دسترسی پیدا کند.

این لایحه یکی از دو قانونی است که در سال جاری توسط قانونگذاران ایالت کالیفرنیا معرفی شده است که هدف آن بازگرداندن مقررات بی طرفی شبکه های فدرال است که مدافعان حقوق مصرف کننده و مدنی می گویند برای تأمین اینترنت منصفانه و آزاد ضروری است. شرکت های پهنای باند و شرکت های بی سیم مانند AT&T، Comcast و Verizon مخالف هر دوی این قوانین هستند.

کالیفرنیا تنها ایالتی نیست که چنین قانونگذاری هایی انجام می دهد. بیش از نیمی از ایالت های کشور ایالات متحده آمریکا، از جمله نیویورک، کنتاکی و مریلند، در حال آماده کردن قوانینی برای حفاظت از بی طرفی شبکه هستند. در اوایل ماه جاری، واشنگتن اولین ایالتی بود که این قوانین را به تصویب رساند. فرمانداران در چند ایالت، از جمله نیوجرسی و مونتانا، برخی دستورات اجرایی را امضا کرده اند که به ISP ها می گوید باید به اصول بی طرفی اینترنت پایبند باشند.اما قوانین وینر از سایر قوانین کالیفرنیا و دیگر ایالت های مختلف و همچنین مقررات اصلی بی طرفی اینترنت که توسط FCC به اجرا در آمده است گستردگی بیشتری دارد. این قوانین جدید نه تنها مجموعه اصلی قوانین FCC را در کالیفرنیا لازم الاجرا می کند، بلکه همچنین ISP ها را از ارائه معاملاتی که از لحاظ اقتصادی، علیه سایت ها یا سرویس های خاص مانند محتوای اسپانسر شده یا برنامه های دارای رتبه بندی صفر، تبعیض آمیز هستند نیز منع می کند. چنین معاملاتی به شرکت اجازه می دهد که هزینه های داده را پرداخت کند تا برنامه های خاص بر روی یک طرح داده های کاربر بی سیم حساب نشوند.

مقررات بی طرفی اینترنت FCC که در سال 2015 تصویب شد، برنامه های دارای رتبه صفر را شامل نمی شد.

اگر لایحه وینر در قانون اساسی ایالتی تصویب شده و به شکل قانون در آید، قطعا در دادگاه به چالش کشیده خواهد شد. هنوز مشخص نیست که آیا دولتهای ایالتی حق دارند قوانین بی طرفی اینترنت خود را به تصویب برسانند یا خیر. قوانین FCC ایالت ها را از تلاش برای جایگزینی قوانین فدرال منع می کند. ISPها به احتمال زیاد ادعا خواهند کرد که چنین قوانینی، این بند قانون اساسی ایالات متحده را که دولت ها را از تنظیم قوانین تجاری فرامرزی خودشان منع می کند، نقض خواهد کرد.


بی طرفی

اینترنت

قوانین

آمریکا