87 Views
2018 Apr 04Newstechnology
img

شرکت اپل اخیرا تبلت جدید ۲۰۱۸ iPad را با مبلغ۳۰۰۰ دلار را برای دانش  آموزان و دیگر افرادی که به دنبال تبلت مقرون به صرفه اما با کیفیتی هستند، معرفی کرده است. اما علاوه بر هزینه ۳۰۰ دلاری افراد بایستی برای تهیه قلم و صفحه کلید هزینه جداگانه ای پرداخت کنند که شامل هزینه ۸۹ دلاری تنها قلم اپل پنسل می شود.


در کنار هزینه خرید، مدیران مدارس آی تی باید برای تعمیر آیپدهای نسل جدید ۲۰۱۸ iPad نیز هزینه  جداگانه ای در نظر گیرند زیرا به سادگی نمی توان آن را تعمیر کرد. گروه iFixit به تازگی دست به کار شده و کالبدشکافی آیپد نسل جدید اپل را انجام داده که در نتیجه تنها امتیاز ۲ از ۱۰ به این تبلت کارآمد داده شده است.


iFixit علت چنین امتیازی را چسب های دور پنل صفحه نمایش و باتری بیان کردند که موجب بازگشایی سخت قطعات و اجزا آیپد نسل جدید ۲۰۱۸ iPad می شود. محصولات اپل همیشه برای تعمیر دشواری هایی دارند که آیپد نسل جدید ۲۰۱۸ iPad نیز جزیی از آنها محسوب شده و iFixit  نیز برای کالبدشکافی از ابزارهای مخصوصی بهره می گیرد. به هر حال اگر صفحه نمایش ترکی خورد یا باتری با مشکلی مواجه شود نمی توان به سادگی آنها را جایگزین کرد و باید از نمایندگی رسمی اپل کمک گرفت. برای مثال اپل برای تعویض باتری هزینه ۹۹ دلاری در نظر گرفته و این هزینه برای تعویض صفحه نمایش به ۲۴۹ دلار می رسد که حقیقتا چشمگیر و هنگفت است.


تبلت جدید ۳۲۹ دلاری اپل بزودی روانه بازار شده و با هزینه مطلوب خود قابلیت پشتیبانی از قلم را برای کاربری حرفه ای تر فراهم می کند. با تمام این تفاسیر نمی توان آیپد جدید ۲۰۱۸ iPad را یک تبلت تعمیرپذیر از شرکت کوپرتینویی اپل دانست.

گجت

آیپد

اپل