257 Views
2018 Jan 18car
img

امروز در نمایشگاه دیترویت، جیپ از آخرین نسخه چروکی خود رونمایی نمود. این خودرو، یک SUV جمع و جور است که برای افرادی که به ماجراجویی های آفرود و مسافرت به مناطق بکر علاقه مندند، طراحی شده است. با این که چروکی در سال 2019 کاملا متحول نشده، اما موتور سومی که بدان اضافه شده به همراه نمای جلویی بی نظیرش، توانسته این نسخه را از مدلهای قبلی متمایز کند.
این خودرو که در نسخه های Latitude، Latitude Plus، Limited، Overland و Trailhawk trims، در دسترس است با یک موتور استاندارد 2.4 لیتری Tigershark ارائه خواهد شد در حالی که یک موتور  Pentastar  6 سیلندر 3.2 لیتری نیز به عنوان یک گزینه انتخابی در دسترس خواهد بود. در تلاش برای افزایش صرفه جویی در مصرف سوخت ، یک موتور خطی 2.0 لیتری توربوشارژر چهار سیلندر نیز با تکنولوژی استارت / استاپ در دسترس است که توان 270 اسب بخار و گشتاور 295 پوند پا را تولید می کند. 

احتمالا موتور خطی 2.0 لیتری توربو شارژر ارائه شده برای چروکی، همان موتوری است که در جیپ رانگلر جدید نیز به کار گرفته شده است. ما زمان زیادی را برای بررسی این موتور سپری نمودیم و متوجه شدیم که این موتور فاقد تاخیر بوده و دارای صدای وزوز معقولی است ، اگر چه در خودروی رانگلر، همین موتور به  یک گیربکس اتوماتیک هشت سرعته متصل می باشد. در چروکی، همان گیربکس 9 سرعته اتوماتیک سال گذشته ، مجددا به کار گرفته شده است، اگر چه جیپ اذعان داشته که گیربکس جدید با نرم افزارهای پیشرفته تری آپدیت شده است.
ظاهر بحث برانگیز چروکی قبلی در مدل فعلی اندکی اصلاح شده است. چنین به نظر میرسد که طراحان، چراغهای کامپس را گرفته و آنها را با چراغهای جلوی چروکی 2018 ترکیب کرده اند. نتیجه ، تولد چراغ های ال ای دی دوتایی  است که به اندازه جیپ 2018، کریستالی نیستند و به طور کلی، ظاهر سنتی تری دارند. نسخه پرچمدار Overland که در بالای این خط تولید ایستاده، به قلاب یدک کش فولاد کروم جدیدی مجهز شده ؛ در حالی که Trailhawk، نسخه سنتی تری را دریافت نموده است. بخش پشتی چروکی جدید، به لطف چراغهای عقب بازطراحی شده و  پانل عقبی جدید خود، مدرن تر از قبل به نظر می رسد،. یک گیره ساده در زیر سپر، درب عقب را باز می کند. در پشت صندلی های عقبی، صندوق عقبی قرار دارد که ظرفیت آن از 24.6 فوت مکعب به 25.8 فوت مکعب افزایش یافته است، هرچند فضای کلی محموله ، همانند قبل است.

سیستم نظارت بر نقاط کور به کار گرفته شده در مدل چروکی امسال در تمام نسخه های ئیگر نیز  به کار گرفته شده و به عنوان بخشی از یک پکیج استاندارد در تمام نسخه ها موجود است. پکیجی متشکل از سیستمهای هشدار خروج از لاین، کمک پارک، کنترل کروز انطباقی به همراه سیستم هشدار استارت-استاپ و جلوگیری از برخورد و ترمز نیز به عنوان یک پکیج اختیاری برای نسخه های بالاتر در دسترس است..

سیستم 4 چرخ متحرک، اندکی در جیپ چروکی 2019 دچار تغییر شده است. سیستم  Active Drive I ، سیستم استاندارد چهار چرخ متحرک چروکی  است که به عنوان یک سیستم اتوماتیک عمل کرده و در صورت لزوم، چرخ های عقب را نیز درگیر می کند. در سال 2019، وزن کلی این سیستم 17 پوند کاهش یافته و گشتاور درگ کم سرعت آن،  50 درصد کمتر شده که هر دو باعث صرفه جویی در مصرف سوخت این خودرو می شوند.
سیستم انتخابی  Active Drive II چهار چرخ متحرک چروکی، مجددا کالیبره شده و با یک واحد انتقال قدرت دو سرعته که شامل کنترل گشتاور و برد کم است ارائه گردیده است. برای چروکی آفرود نهایی، که شباهت زیادی به نسخه Trailhawk  خواهد داشت، Active Drive II با یک دیفرانسیل عقبی و یک اسکید پلیت ارتقا یافته است. نمای جلویی و عقبی نیز  تا حد زیادی بهبود یافته  و فاصله بین زمین و  کف آن نیز 8.7 اینچ افزایش یافته است.


صرفنظر از سیستم چهار چرخ متحرک، تمام نسخه های چروکی،  به سیستم کنترل Selec-Terrain، مجهزند که  پارامترهای برف، شن و ماسه و گل و نیز عملکرد خودکار و اسپرت را به راننده نشان خواهد داد. هنوز چیزی مورد قیمت جیپ چروکی 2019 گفته نشده اما شنیده ها حاکی از ان است که این خودرو در سه ماهه اول سال 2018 به بازار عرضه خواهد شد.


جیپ چروکی

جیپ رانگلر