88 Views
2018 Jan 16technology
img

ده سال پیش استیو جابز در چنین روزی  MacBook Air را به‌عنوان نازک‌ترین نوت بوک جهان معرفی کرد . Macworld 2008 اپل یک‌چیز خاص بود که فقط چند روز پس از CES توسط MacBook Air  کنار رفت و جمعیت از نازکی و سبکی این لپ تاپ که از یک پاکت اداری خارج شد , شوکه شدند . ما هرگز لپ‌تاپی شبیه MacBook Air  ندیده‌ بودیم  و این دستگاه فورا آینده لپ‌تاپ‌ها را تغییر  داد .
در حال حاضر بازارهای سراسر دنیا  با یکدیگر جهت عرضه لپ‌تاپ‌های سبک و نازک رقابت می‌کنند. وزن این لپ‌تاپ‌های نازک حدود 3 پوند است و صفحه‌نمایش 8 تا 11 اینچی دارند , برخی از آن‌ها حتی فاقد صفحه‌کلید کامل هستند . اما اپل در سال 2008 سبک‌ترین و نازک‌ترین لپ‌تاپ را طراحی کرد که شاهکار مهندسی بود  و نشان‌دهنده آغاز عصر جدیدی برای لپ‌تاپ‌ها بود  . اپل MacBook Air را طوری طراحی کرد که حتی نازک‌تر از لپ‌تاپ‌های سری TZ سونی بود- در سال 2008 سری TZ نازک‌ترین لپ‌تاپ‌های دنیا بودند.
در   MacBook Airاپل طیف وسیعی از پورت‌ها و درایو CD را نادیده گرفته است ولی این دستگاه دارای یک پورت USB 2.0 , یک پورت micro-DVI , حافظه SSD و یک جک هدفون است . قیمت MacBook Air در آن زمان 1.799 دلار بود یعنی گران‌ترین لپ‌تاپ بر اساس استاندارد روز .
اپل تاکنون از طراحی مجدد MacBook Air برای رقابت با Surface Laptop و  Dell’s XPS 13و سایر رقبا اجتناب کرده است و در عوض مک بوک 12 اینچی را عرضه کرده است اما این محصول تأثیر MacBook Air را نداشت . هنوز هم امکان دارد اپل با یک MacBook Air ما را شگفت‌زده کند و احتمال می‌رود که محصول جدید چیزی بین مک بوک 12 اینچی و 13 اینچی باشد .در حال حاضر MacBook Air حدود 3 سال است که به‌روزرسانی نشده است و به نظر می‌رسد پس از تأثیرگذاری چند سال گذشته روزهای آخر خودش را می‌گذراند. اکنون قیمت MacBook Air به 999 دلار کاهش‌یافته است .

MacBook Air

نوت بوک

لپ تاپ

Apple