253 Views
2018 Feb 06technology
img
ویندوز 10S  مایکروسافت که به‌عنوان یک سیستم‌عامل ساده‌تر و امن‌تر به دانش آموزان معرفی‌شده است آماده برخی تغییرات در نام تجاری است . طبق گزارش‌های متعدد ویندوز 10sممکن است به‌زودی  ویندوز 10S Mode نامیده شود که تناسب بهتری با پروژه‌های مایکروسافت داشته باشد .
 Neowin برای اولین بار حضور "S Mode" برای ویندوز  10Home گزارش داد  و بعد Thurrott نشان داد که ویندوز 10Sدیگر توسط این شرکت ارائه نخواهد شد  و شرکت حالت S را برای همه ویندوز 10 عرضه خواهد کرد. این بدان معنی است که حالت S جدید برای اکثر نسخه‌های ویندوز ازجمله Home , Enterprise  و Pro در دسترس خواهد بود و کاربران S Model محدود به برنامه‌هایی خواهند بود که از Windows Store دانلود می‌شوند. این گزارش اضافه می‌کند که Home  و Education SKUs می‌توانند به‌صورت رایگان از Home S به Home  ارتقاء یابند اما کاربران برای ارتقاء Pro S به Pro  باید 49 دلار هزینه بپردازند .
جالب‌توجه است که طبق گزارش‌ها 60 درصد کاربران به استفاده از ویندوز 10S ادامه داده‌اند و 60 درصد دیگر در عرض 24 ساعت پس از دریافت دستگاه آن را تغییر داده‌اند . بااین‌حال اگر طی هفت روز اول این تغییر اتفاق نیافتد , 83 درصد کاربران ظاهراً به استفاده از Windows 10S ادامه خواهند داد. بدیهی است که هیچ جدول زمانی برای اجرای این استراتژی ویندوز موجود نیست.
ویندوز 10S  فقط برنامه‌های دانلود شده از فروشگاه ویندوز را اجرا می‌کند . برنامه‌های تائید شده توسط مایکروسافت ویژگی‌های عملکردی و ایمنی خوب را تضمین می‌کند. مایکروسافت با استفاده از ویندوز 10S بدون دردسر, در نظر دارد که  سیستم‌عامل Chrome را بپذیرد.
ویندوز 10Sبا گزینه‌ای برای تغییر کامل نسخه سیستم‌عامل عرضه می‌شود . سال گذشته مایکروسافت به همه کاربران ویندوز 10Sبرای ارتقاء رایگان به ویندوز 10Proفرصت داد . این مهلت تا پایان سال 2017 بود اما تا مارس 2018 تمدید شد .
همچنین در گزارش دیگری Thurrott نشان داده است که چگونه مایکروسافت  ویندوز 10 را برای سطوح مختلف دستگاه‌های مشابه قیمت‌گذاری کرده است . این ساختار به پنج دسته تقسیم‌شده است Entry, Value, Core, Core+  و Advanced که قیمت‌گذاری و ویژگی‌ها نیز مشخص‌شده است . این گزارش می‌گوید که هر نسخه‌ای با ویندوز حالت 10 S عرضه خواهد شد . این گزارش افزود کاری که مایکروسافت انجام می‌دهد خیلی متفاوت ازآنچه درگذشته انجام داده است نیست و فقط شامل پرداخت هزینه بیشتر برای مجوز ویندوز 10 مبتنی بر سخت‌افزارهایی است که شامل آن است . اگر شما سیستم‌عامل قدرتمندتری خریداری کنید هزینه مجوز بالاتری دارد اما برای سطح ورودی دستگاه قیمت‌ها به‌طور قابل‌توجهی کاهش می‌یابد .


ویندوز 10

ویندوز S Mode 10

Windows 10

مایکروسافت