105 Views
2018 Apr 04religious
img


جلسه اول

‌‌‌بسم اللَّه الرّحمن الرّحيم‏

الحمد للَّه ربّ العالمين، والصّلاة والسّلام على سيّدنا ونبيّنا محمّد وآله الطيّبين الطّاهرين، ولعنة اللَّه على أعدائهم أجمعين من الأوّلين والآخرين.

الحمدالله الذی جعلنا من المتمسکین بولایه مولی الموحدین امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیهما السلام

سلام و عرض ادب خدمت همه عزیزان

تفاوت های اهل سنت و وهابیت

برای ما شیعیان که قطعی است وهابیان امروز،خوارج زمان می باشند.اما روایاتی را از پیامبر عزیزمان ص،در کتب معتبر اهل تسنن می آوریم که نشان می دهد وهابیان امروزی،خوارج زمان ما می باشند 
برای اینکه بهتر بفهمیم منظور پیامبرص همین وهابیان می باشند یا نه،روایات را در کنار یکدیگر قرار می دهیم و خیلی راحت پی به هدف و منظور ایشان می بریم.امیدوارم آن دسته از عزیزان اهل سنت که گول این داعشی ها و تکفیری ها را خورده اند و گمان می کنند اینها،اهل سنت می باشند،حقیقت برایشان روشن شود

روایت اول: 

قَالَ عَلِیٌّ رَضِیَ اللَّهُ عَنْهُ
... وَإِنِّی سَمِعْتُ رَسُولَ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ یَقُولُ سَیَخْرُجُ قَوْمٌ فِی آخِرِ الزَّمَانِ أَحْدَاثُ الْأَسْنَانِ سُفَهَاءُ الْأَحْلَامِ یَقُولُونَ مِنْ خَیْرِ قَوْلِ الْبَرِیَّةِ لَا یُجَاوِزُ إِیمَانُهُمْ حَنَاجِرَهُمْ یَمْرُقُونَ مِنْ الدِّینِ کَمَا یَمْرُقُ السَّهْمُ مِنْ الرَّمِیَّةِ فَأَیْنَمَا لَقِیتُمُوهُمْ فَاقْتُلُوهُمْ فَإِنَّ فِی قَتْلِهِمْ أَجْرًا لِمَنْ قَتَلَهُمْ یَوْمَ الْقِیَامَةِ

حضرت علی علیه السلام می فرماید:از رسول خدا صلی الله علیه و آله شنیدم که فرمودند: به زودی گروهی در آخرالزمان،خارج می شوند که کم سن و نادان هستند.گفتارشان از بهترین گفتار افراد روی زمین است(گفتار پیغمبرص را نقل می کنند) ایمان آنها از گلویشان عبور نمی کند( به دل آنها نفوذ نمی کند) از دین خارج می شوند همان طور که تیر از کمان خارج می شود.هرکجا آنها را یافتید،آنها را بکشید زیرا برای کسانی که آنها را می کشند،در روز قیامت اجر و پاداش است
 صحیح بخاری چاپ دار ابن کثیر ص1714 ح6930

در سنن ابی داود چنین آمده: هُمْ شَرُّ الْخَلْقِ وَالْخَلِیقَةِ طُوبَى لِمَنْ قَتَلَهُمْ وَقَتَلُوهُ

آنها بدترین خلق هستند. خوشا به حال آن کسی که این ها را بکشد یا آنها،او را بکشد

سنن ابی داود ج12 ص382 و سنن بیهقی ج8ص171 مسند ابی یعلی ج1ص296 و مسند احمدبن حنبل ج26 ص406 و مسند بزار ج2ص342 (آدرس ها از مکتبه شامله می باشند)

همان گونه که مشاهده کردید،قید آخرالزمان در روایت بود،و این نشان می دهد که منظور،خوارج زمان حضرت علی علیه السلام نیست
در روایت گفته بود: کم سن و سال هستند! اگر به فرماندهان و سربازان وهابیون،نگاهی بیاندازید،خواهید دید بیشترشان کم سن و سال و جوان هستند

جناب احمد الکبیسی،رئیس جمعیت علما عراق و عضو مجلس اعلی در جامعه اسلامی مدینه منوره،ابوبکر بغدادی،داعش و وهابیت را ساخته ی یهود دانست و در این باره چنین گفته اند:

"داعش": "فلیسمعنی هذا الکلب ابن الکلب.. أبو بکر البغدادی.. قاتل الحسین أشرف منه، هذا عمیل یهود ولیس أکثر.. والله داعش وماعش وحتى محمد بن عبدالوهاب أبوالوهابیة صنیعة یهودیة مائة فی المائة ودعهم یقتلوننی إذا أرادوا." وأضاف: "أنا مسؤول عن هذا الکلام أمام رب العالمی.. والله حرکة یهودیة مرتبة تریبا لتمزیق الأمة، وقد مزقتها."

ابوبکر بغدادی،این سگ،فرزند سگ،بشنود: قاتل امام حسین علیه السلام،شرافتش از ابوبکر بغدادی بیشتر است
این دست نشانده ی یهود است.همین و بس
به خدا قسم،این داعش ماعش(به سخره)،و حتی محمدبن عبدالوهاب،پدر و موسس وهابیت،ساخته پرداخته یهود هستند صد در صد
اگر خواستند من را بکشند،من آماده کشته شدن هستم
اگر من این کلام را که می گویم،در برابر خدای منان،خود را مسئول می دانم
به خدا قسم این وهابیت،حرکتشان،حرکتی در جهت نابودی امت اسلامی است

لینک خبر از سایت CNN عربی:  http://arabic.cnn.com/middleeast/2014/08/06/alkubaisi-abdulwahab-tv

اما أحمد الکبیسی کیست:
رئیس قسم الشریعة فی کلیة الحقوق فی جامعة بغداد
رئیس قسم الدراسات العلیا فی الجامعة الإسلامیة - بغداد
رئیس قسم الدراسات الإسلامیة فی جامعة الإمارات ( أحد مؤسسیها )
عضو فی المجلس الأعلى فی الجامعة الإسلامیة - المدینة المنورة
رئیس جمعیة العلماء فی العراق
رئیس الحرکة الوطنیة العراقیة الموحدة فی العراق

اقای یوسف احمد دجوی مصری در کتاب توسل و ردّ شبهات مینویسد:

وهابیت،فرقه ایی است که قدمت آن به بیش از دو قرن نمی رسد اما این فرقه با تکیه بر ظواهر برخی آیات و روایات،به بهانه مبارزه با شرک و کفر،در مقابل همه مسلمانان ایستاده،و آنان را به شرک و کفر متهم می کنند...

منبع http://14mah.ir/Posts/1171

حال باید دید که علامت و نشانه های این فرقه چیست؟

علامت اول:چهره ی آنها:

حَدَّثَنَا أَبُو النُّعْمَانِ حَدَّثَنَا مَهْدِیُّ بْنُ مَیْمُونٍ سَمِعْتُ مُحَمَّدَ بْنَ سِیرِینَ یُحَدِّثُ عَنْ مَعْبَدِ بْنِ سِیرِینَ عَنْ أَبِی سَعِیدٍ الْخُدْرِیِّ رَضِیَ اللَّهُ عَنْهُ
عَنْ النَّبِیِّ صَلَّى اللَّهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ قَالَ یَخْرُجُ نَاسٌ مِنْ قِبَلِ الْمَشْرِقِ وَیَقْرَءُونَ الْقُرْآنَ لَا یُجَاوِزُ تَرَاقِیَهُمْ یَمْرُقُونَ مِنْ الدِّینِ کَمَا یَمْرُقُ السَّهْمُ مِنْ الرَّمِیَّةِ ثُمَّ لَا یَعُودُونَ فِیهِ حَتَّى یَعُودَ السَّهْمُ إِلَى فُوقِهِ قِیلَ مَا سِیمَاهُمْ قَالَ سِیمَاهُمْ التَّحْلِیقُ أَوْ قَالَ التَّسْبِیدُ

ابوسعید خدری از پیامبرص نقل می کند که ایشان فرمودند: افرادى از ناحیه مشرق، قیام مى ‏کنند و قرآن تلاوت مى ‏کنند و حال آن قرآن که از گلوگاه آنان تجاوز نمى ‏کند (در قلب آنان تاثیر نمى ‏گذارد) و از قرآن بهره نمى‏ برند، این گروه از دین خارج مى‏ شوند همان گونه که تیر از کمان خارج مى‏شود و دیگر به طرف دین برنمى‏گردند مانند تیر که به سوى کمان بر نمی‏ گردد.
از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله پرسیدند که: این فرقه چه نشانه ‏اىی دارند؟فرمود: چهره این گروه با سرهاى تراشیده، مشخص مى‏ شود.
صحیح بخاری چاپ دار ابن کثیر ص1869 ح 7562

سوال: در این روایت گفته: علامت و چهره آنها،این هست که سر می تراشند،این چه ربطی به وهابیان دارد؟

پاسخ این مطلب را خود محمدبن عبدالوهاب-بنیانگذار اینها-می دهد که علامت ما،تراشیدن سر هست.یعنی هرکس می خواهد وارد مذهب ما بشود،باید سرش را بتراشد: این کلیپ را مشاهده کنید
http://www.aparat.com/v/vy15I

همچنین زینی دحلان مفتی مکه مکرمه ضمن اشاره به تراشیدن سر وهابیان و حدیث بخاری می نویسد:

ففی قوله سیماهم التحلیق تصریح بهذه الطائفه لانهم کانوا یامرون کل من اتبعهم ان یحلق راسه و لم یکن هذا الوصف لاحد من طوائف الخوارج و المبتدعه الذین کانوا قبل زمن هولاء.
و کان السید عبدالرحمن الاهدل مفتی زبید یقول : لا حاجه الی التالیف فی الرد علی الوهابیه بل یکفی فی الرد علیهم قوله صلی الله علیه و سلم سیماهم التحلیق ، فانه لم یفعله احد من المبتدعه غیرهم.

در این سخن ، پیامبر اکرم ص که سر تراشیدن را از نشانه های بارز این طایفه شمرده، بر وهابیت تطبیق دارد زیرا تنها این فرقه هستند که به پیروان خود دستور می دهند سر خود را بتراشند و این صفت در هیچ یک از فرقه های خوارج و بدعت گذار قبل از وهابیت دیده نشده است.
سید عبدالرحمن اهدل ، مفتی منطقه زبید می گفت: در نقد عقاید وهابیت نیازی به تالیف کتاب نیست بلکه برای بطلان عقیده آنان همین حدیث پیامبر ص که ویژگی های این فرقه را سرتراشیدن معرفی کرده کفایت می کند زیرا غیر از وهابیت هیچ یک از فرقه های بدعت گذار این ویژگی را ندارند.

فتنه الوهابیه ص19

اما علامت دوم: کشتن مسلمانان است؛

قَالَ النَّبِیُّ صَلَّى اللَّهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ... یَقْرَءُونَ الْقُرْآنَ لَا یُجَاوِزُ حَنَاجِرَهُمْ یَمْرُقُونَ مِنْ الْإِسْلَامِ مُرُوقَ السَّهْمِ مِنْ الرَّمِیَّةِ یَقْتُلُونَ أَهْلَ الْإِسْلَامِ وَیَدَعُونَ أَهْلَ الْأَوْثَانِ لَئِنْ أَدْرَکْتُهُمْ لَأَقْتُلَنَّهُمْ قَتْلَ عَادٍ
پیامبر اکرم صلى الله علیه وآله وسلم می فرماید: قرآن می خوانند اما از حنجره هایشان تجاوز نمی کند ،از اسلام خارج می شوند همان گونه که تیر از کمان خارج می شود. آنها اهل اسلام و مسلمانان را می کشند در حالی که به بت پرستان کاری ندارند، اگر آنها را درک کنم(می دیدم) همانند قوم عاد آنان را به قتل می رساندم
صحیح بخاری ص1834 ح7432 چاپ دار ابن کثیر

الآن وهابیون و همین داعشی ها چه کسانی را می کشند؟
آیا غیر از این است که افرادی را سر می برند که روزی 5 بار رو به کعبه نماز می خوانند و شهادت به وحدانیت خدا و نبوت رسول الله ص می دهند؟
در روایات شیعه،حتی چنین آمده: پرچم های آنان،سیاه می باشد! ولی ما خواستیم فقط از کتب اهل سنت،روایات را نقل کرده باشیم.
امیدوارم آن دسته از اهل سنت که گمان برده اند که وهابیون و داعشی ها،اهل سنت هستند،بیدار شده باشند

آقای آلبانی،امام حدیث وهابیون،در کتاب مختصر صحیح مسلم در ذیل حدیثی که مربوط به فرود آمدن عیسی علیه السلام است، به تمام حنفی ها اهانت کرده و می گوید:

هذا صریح فی ان عیسی علیه السلام یحکم بشرعنا یقضی بالکتاب والسنة لا بغیرهما من الانجیل او الفقه الحنفی ونحوه

این حدیث واضح است در اینکه، عیسی علیه السلام به شرع ما حکم می کند و طبق قرآن و حدیث تصمیم می گیرد، و به غیر از این دو مورد به چیز دیگری چون انجیل و مذهب حنفی و مانند آن، رفتار نمی کند(به پاروقی شماره 4 در این کتاب دقت کنید)

مختصر صحیح مسلم تحقیق محمد ناصرالدین آلبانی ص538 المکتب الاسلامی

به این گفته ی آلبانی خوب دقت کنید:

عیسی ع به شرع ما حکم می کند،یعنی به اسلام،و نه به انجیل و مذهب حنفی و مانند آن.

هرکس که این مطلب آلبانی را بخواند؛چند نکته برداشت می کند که:

1- مذهب حنفی مانند انجیل مخالف اسلام هست.

2- مقلدین ابوحنیفه هم چون کافران ،دنباله رو انجیل گمراه هستند.

3-مذهب حنفی،هیچ ارتباطی به اسلام ندارد،چون عیسی علیه السلام،به اسلام حکم می کند و نه به مذهب حنفی!

آقایان اهل تسنن،آیا این توهین به ابوحنیفه -امام شما-نیست؟

آیا موقع آن نرسیده که لحظه ایی تفکر کرده و ببینید که وهابیون،هیچ ارتباطی به ما مسلمانان ندارند و همه را از اسلام خارج می دانند جز خودشان را؟

آیا وقتش نرسیده که تفکر کرده و ببینید که وهابیون فقط از نام شما اهل تسنن به نفع خودشان،سو استفاده می کنند؟(اگر این تصویر به خوبی برای شما واضح نیست،تصاویر کتاب را با کیفیت اصلی در لینک زیر قرار داده اییم.)
http://14mah.ir/Posts/1044

البته تفاوت دیگری بین وهابیت و اهل تسنن است:

وهابیون همیشه در این شبکه ها و سایت هایشان،خود را اهل سنت معرفی می کنند و می گویند:نام وهابی را شیعیان بر اهل سنت گذاشته اند و اصلا وهابیت وجود ندارد.
اما وقتی به اعتقادات وهابیون نگاهی بیاندازید،متوجه خواهید شد که آنها نه تنها با شیعه اختلاف زیادی دارند،بلکه هیچ ارتباطی هم به اهل تسنن ندارند و معلوم نیست کی هستند و از کجا آمده اند.

به عنوان نمونه:
 
در سایت دارالافتاء المصریة که مربوط به علمای مصر می باشد،در پاسخ به سوالی راجع به حکم توسل و زیارت اولیاء چنین آورده اند که:

زیارت وتوسل به اولیاء و پیامبر خاتم صلی الله علیه وآله سلم جایز است؛و علما،سفر برای زیارت قبور،خصوصا بزرگان و صالحان را جایز شمرده اند.

دقت کنید:

سوال : ما حکم الزیارة الاولیاء والتوسل بهم؟
الجواب: زیارة الانبیاء والاولیاء والتوسل بهم أمران مشروعان .....

ترجمه:

سوال : حکم زیارت وتوسل به اولیاء چیست؟
جواب : زیارت انبیاء واولیاء وتوسل به آنها از امور مشروع است ....

اما ابن تیمیه-رهبر فکری وهابیت- در کتاب مجموعه فتاوایش ج 11ص160 می گوید :

وَکَانَ أَهْلُ الشِّرْکِ وَالْبِدَعِ یُعَظِّمُونَ الْقُبُورَ وَمَشَاهِدَ الْمَوْتَى فَیَدْعُونَ الْمَیِّتَ أَوْ یَدْعُونَ بِهِ أَوْ یَعْتَقِدُونَ أَنَّ الدُّعَاءَ عِنْدَهُ مُسْتَجَابٌ أَقْرَبُ إلَى الْأَحْوَالِ الشَّیْطَانِیَّةِ

ترجمه :
اهل شرک وبدعت قبور و مشاهد را مورد تکریم قرار داده؛مرده را دعا کرده و به وسیله او نیز،(خدا را -)می خوانند یا این اعتقاد را دارند که دعا نزد قبور مستجاب می شود و این نزدیکترین کار است به احوال شیطان

قضاوت با شما.
علمای اهل تسنن می گویند:زیارت قبر اولیاء،و توسل به ایشان جایز است،اما وهابیت می گوید:نخیر.شرک است،و این از احوالات شیطان است!!

عایشه،همسر رسول خداص،به مردم دستور می داده برای گرفتاری هایشان،به قبر رسول خدا ص متوسل شوند،اما وهابیون این کار را شرک اکبر! می دانند!! (جهت مشاهده مطلب،کلیک کنید)
http://14mah.ir/Posts/970

احمد حنبل امام اهل تسنن متوسل می شده،ولی وهابیون آن را شرک می دانند!!(جهت مشاهده مطلب،کلیک کنید)
http://14mah.ir/Posts/918/

عبدالله فرزند عمر،به رسول خداص-که از دنیا رفته اند- متوسل می شده،ولی وهابیون،توسل را بدعت و شرک می دانند؟!(جهت مشاهده مطلب،کلیک کنید)
http://14mah.ir/Posts/569/

بلال،صحابی رسول خدا ص،به قبر رسول خدا ص متوسل می شد،عمر هم کار او را تایید می کرد،ولی وهابیون که ادعای پیروی از سلف را دارند،این کار را شرک می دانند!!(جهت مشاهده مطلب،کلیک کنید)
http://14mah.ir/Posts/979/

قضاوت با شما...

این جماعت ادعا می کنند که پیرو سلف(گذشتگان)هستند.اگر این جماعت راست می گویند که پیرو سلف هستند،پس چرا با اعمال آنها مخالف می کنند؟
مگر عایشه و فرزند عمر و دیگران،جزو سلف نیستند؟پس چرا اینان با توسل مخالفند؟

سوال:

آیا اصلا وهابیت وجود دارد یا خیر؟

وهابیون در این شبکه ها و سایت های خود می گویند:چیزی به نام وهابیت وجود ندارد،این نام را شیعیان بر اهل سنت گذاشته اند و در واقع،وهابی،همان اهل سنت و جماعت است!

این ادعا را وهابیون در حالی ارائه می دهند که بن باز،عالم بزرگ خودشان و مفتی سابق عربستان،در پاسخ به سوالی درمورد وهابیت می گوید:

الوهابیة منسوبة إلى الشیخ الإمام محمد بن عبد الوهاب رحمه الله المتوفى سنة 1206 هـ ، وهو الذی قام بالدعوة إلى الله سبحانه فی نجد....

وهابیت، به محمد ابن عبد الوهاب منسوب هستند که متوفی سال1206 بوده و او کسی است که در نجد قیام کرد تا مردم را به سوی خداوند سبحان دعوت کند.

مجموع فتاوی بن باز ج9 ص 230

آیا باز هم می گویید وهابیت وجود ندارد؟

یا باز می گویید این نام را شیعیان بر ما گذاشته اند؟

چهره ملکوتی بن باز،مفتی سابق وهابیت را در زیر مشاهده می کنید
http://www.meghnatis.ir/uploads/1392-04-29_12-09_BenBaz_398.jpg
 
http://14mah.ir/Posts/1041

عثمان بن بشر نجدی وهابی در حوادث سال 1216ه‍ .ق می‌نویسد:

و فیها سار سعود بالجیوش المنصورة و الخیل العتاق المشهورة من جمیع حاضر نجد و بادیها، و الجنوب و الحجاز و تهامة و غیر ذلک و قصد ارض کربلا و نازل اهل بلد الحسین، و ذلک فی ذی القعدة، فَحَشَد علیها المسلمون و تسوّروا جدرانها و دخلوها عنوة و قتلوا غالب اهلها فی الأسواق و البیوت و هدموا القبة الموضوعة بزعم من اعتقد فیها علی قبر الحسین و اخذوا ما فی القبة و ما حولها، و اخذ النصیبة الّتی وضعوها علی القبر و کانت مرصوفة بالزمرّد و الیاقوت و الجواهر، و اخذوا جمیع ما وجدوا فی البلد من انواع الأموال و السلاح و اللباس و الفرش و الذهب و الفضة و المصاحف الثمینة و غیر ذلک ما یعجز عنه الحصر، ولم یلبثوا فیها إلاّ ضحوة و خرجوا منها قرب الظهر بجمیع تلک الأموال، و قُتل من اهلها قریب ألفی رجل.
ثمّ انّ سعوداً ارتحل منها علی الماء المعروف بالأبیض المعروف، فجمع الغنائم و عزل أخماسها، و قسّم باقیها، للراجل سهم و للفارس سهمان، ثمّ ارتحل قافلا إلی وطنه

در آن سال سعود با لشکر پیروز و اسب‌های آزاد مشهور از تمام اطراف نجد و حوالی آن و جنوب و حجاز و تهامه و دیگر مکان‌ها حرکت کرده و قصد سرزمین کربلا نموده و وارد بر اهالی شهر حسین شدند، و این در ماه ذی قعده بود. مسلمانان آن شهر را محاصره کرده و از دیوارهای آن بالا رفته و به زور وارد شهر شدند و بیشتر اهالی آن را در بازارها و خانه‌ها کشته و گنبدی را که به گمانشان بر روی قبر حسین نصب کرده بودند خراب کردند و آنچه را که در آن قبه و حوالی‌اش بود برداشتند و نیز چیزی را که بر روی قبر نصب شده و با زمرّد و یاقوت و جواهرات زینت شده بود با خود بردند و آنچه را در شهر از انواع اموال و اسلحه و لباس و فرش و طلا و نقره و قرآن‌های نفیس و دیگر چیزهایی که قابل شمارش نیست، همه را غارت نمودند و زیاد در آنجا درنگ نکرده و حدود نزدیک ظهر با تمام اموالی که برداشته بودند آنجا را ترک نمودند و حدود دو هزار نفر از اهالی کربلا را به قتل رساندند.
آن‌گاه سعود از آنجا به طرف آب معروفی به نام سفید حرکت کرده و غنائم را در آنجا جمع نموده و خمسش را کنار گذاشته و بقیه را بین لشکریان تقسیم نمودند به این نحو که به پیاده یک سهم و سواره دو سهم داده شود، آن‌گاه قافله به طرف وطن خود حرکت نمود.


منبع http://14mah.ir/Posts/966

وهابیون،توسل،کمک خواستن و صدا زدن غیر خدا را شرک دانسته و انجام دهنده این کار را بدعت گزار می دانند.

بن باز (مفتی سابق اعظم وهابیت)در پاسخ به سوالی در مورد طلب کمک و صدا زدن رسول خدا صلی الله علیه و آله می گوید:

سوال:
نسمع اقواما ینادون مدد یا رسول الله او مدد یا نبی،فما الحکم فی ذلک؟
جواب:
هذا الکلام من الشرک الأکبر , ومعناه طلب الغوث من النبی - صلى الله علیه وسلم - وقد أجمع العلماء من أصحاب النبی صلى الله علیه وسلم - رضی الله عنهم - وأتباعهم من علماء السنة على أن الاستغاثة بالأموات من الأنبیاء وغیرهم , أو الغائبین من الملائکة أو الجن وغیرهم , أو بالأصنام والأحجار والأشجار أو بالکواکب ونحوها من الشرک الأکبر

سوال پرسیده اند:از عده ایی از مردم می شنویم که ندای یا رسول الله مدد و یا نبی مدد سر می دهند،حکم این ها چه هست؟
پاسخ :این کلام-یعنی یا رسول الله مدد و یا نبی مدد- شرک اکبر است و معنای آن طلب یاری از پیامبر صلی الله علیه و آله است و در این موضوع، علماء اصحاب پیامبر ص،و پیروان انها از علمای اهل سنت،اجماع! دارند بر این که استغاثه به اموات انبیاء و دیگران وغائبین از ملائکه وجن و غیر آنها،یا بتها وسنگها و درختان، یا ستارگان و مثل اینها، از جمله ی شرک اکبر هستند.

مجموع فتاوی بن باز ج7ص416 دارالقاسم

این عالم وهابی گفت:صدا زدن غیر خدا،چه پیامبرص باشد و چه هرکس و هر چیز دیگری که باشد،شرک اکبر است.اما از آنجایی که بزرگان اهل سنت،در بسیاری از مسائل،مخالف وهابیت بوده و در نقطه ی مقابل آنها بوده اند،دقت کنید که علمای اهل سنت نقل کرده اند احمدبن حنبل غیر خدا را صدا می زده و به کمک می خوانده است:

أخبرنا أبو عبد الله الحافظ أنا أحمد بن سلمان الفقیه ببغداد نا عبد الله بن أحمد بن حنبل قال : سمعت أبی یقول : حججت خمس حجج اثنتین راکب و ثلاث ماشی أو ثلاث راکب و اثنتین ماشی فضلت الطریق فی حجة و کنت ماشیا فجعلت أقول یا عباد الله دلونی على الطریق قال : فلم أزل ذلک حتى وقفت على الطریق أو کما قال أبی.
اسناده جید

پسر احمدحنبل می گوید:از پدرم شنیدم که می گفت:من پنج حج به جا آوردم که دو تای از آنها را سواره و سه تای آنها را پیاده رفتم(-یا سه تا را سواره و دو تا را پیاده-شک از ایشان است) در یکی از این سفرهای حج که پیاده بودم،راه را گم کردم،من فرباد زدم:ای بندگان خدا،من را راهنمایی کنید و راه را نشانم دهید،تا این را گفتم:من راه را پیدا کردم.

الکتاب : شعب الإیمان ج10 ص 140 و 141 المؤلف : أبو بکر أحمد بن الحسین البیهقی الناشر :مکتبه الرشد-لبنان

آلبانی وهابی هم به صحت این روایت،اعتراف می کند:

فقال ابنه عبد الله فی " المسائل " ( 217 ) : " سمعت أبی یقول : حججت خمس حجج منها ثنتین [ راکبا ] وثلاثة ماشیا ، أو ثنتین ماشیا وثلاثة راکبا ، فضللت الطریق فی حجة وکنت ماشیا ، فجعلت أقول : ( یا عباد الله دلونا على الطریق ! ) فلم أزل أقول ذلک حتى وقعت على الطریق .
أو کما قال أبی ، ورواه البیهقی فی " الشعب " ( 2 / 455 / 2 ) وابن عساکر ( 3 / 72 / 1 ) من طریق عبد الله بسند صحیح

مفتی وهابی بن باز می گوید:
صدا زدن غیر خدا،شرک اکبر است
و این در حاای است که احمدبن حنبل،غیر خدا را صدا می زده است.

نتیجه:احمدبن حنبل طبق عقیده وهابی ها و مفتی اعظم آنها بن باز،مشرک هست
ای اهل سنت،آیا این توهین به امام و پیشوای شما نیست؟

ان شاالله که مورد توجه حق تعالی و حضرت حجت بن الحسن عجل الله تعالی فرجه الشریف قرار گرفته باشد

 والسلام علیکم و رحمه الله

تفاوت -وهابیت - و- اهل سنت