80 Views
2018 Jan 04Newstechnology
img

شرکت ال جی اعلام کرده است که در سال 2018 میلادی تلوزیون های این شرکت در کنار دستار مجازی ال جی به دستیار مجازی گوگل نیز مجهز خواهند شد.

این تلوزیون ها شامل نسل جدید تلوزیون های OLED، از جمله پنل غول پیکر 88 اینچی 8K، می شوند.

در گذشته تلوزیون های ال جی با سیستم عامل webOS و مجهز به دستیار صوتی خود شرکت ال جی به بازار عرضه می شدند. اما شرکت قدم بزرگی به جلو برداشته است و میخواهد تلوزیون های نسل جدیدش (برند ThinQ: تلوزیون های مجهز به هوش مصنوعی) را با دستیار مجازی گوگل به مشتریانش عرضه کند. آیا وجود دو دستیار  مجازی در یک دستگاه بهتر از یک دستیار مجازی است؟

شما از تکنولوژی هوش مصنوعی ThinQ میتوانید برای وظایف پیچیده و ترکیبی مخصوص تلوزیون ها استفاده کنید. مثلا می توانید بگویید "آهنگ های متن این فیلم سینمایی را در اینترنت جستجو کن" یا "وقتی این برنامه تمام شد تلوزیون را خاموش کن". اما کاربران این تلوزیون ها در برخی کشورها، که هنوز توسط شرکت ال جی مشخص نشده است کدام کشورها شامل آن می شوند، در این تلوزیون ها علاوه بر دستیار ال جی، دستیار گوگل را نیز در اختیار خواهند داشت تا بتوانند دستگاه های خانه های هوشمند را کنترل کرده و یا سایر کارهایی که دستیار گوگل قادر به انجام آن ها هست را نیز بتوانند انجام دهند. همچنین ال جی مدعی شده است که تلوزیون های مجهز به هوش مصنوعی ساخت این شرکت همچنین خواهند توانست به عنوان یک هاب مرکزی خانه هوشمند انجام وظیفه کنند. البته این تلوزیون ها همچنان با سیستم عامل webOS عرضه خواهند شد.

ال جی اعلام کرده است که در کنار این تحول در تلوزیون های هوشمند، همچنین تلوزیون های مدل Alpha9 این شرکت مجهز به نسل جدید پردازنده های تصاویر خواهند شد که موجب کاهش نویز تصاویر دریافتی و بهبود هرچه بیشتر کیفیت رنگ تصاویر تلوزیون گشته و قابلیت پشتیبانی از محتوا با نرخ فریم بالا (تعداد فریم: 120 فریم بر ثانیه) را برای کاربران فراهم می کند.

ال جی

تلوزیون هوشمند

دستیار گوگل

دستیار ال جی

نسل جدید

2018