33 Views
2018 Jan 02technology
img
پس از سالها نوآوری در تلویزیون های کم مصرف یا با مصرف متوسط و یا تلویزیون های منحنی با مشکلات کمتر,  سال 2017 شاهد  تمرکز تولید کنندگان بر روی ساخت مجموعه های بزرگ بود و علاوه بر رنگ و زیبایی و سایر ویژگیها تولید کنندگان بر اندازه های خاصی متمرکز بودند . در سال 2017 تقریبا همه تولید کنندگان OLED را به عنوان بهترین مجموعه خود انتخاب کردند اما واقعیت این است که شما اکنون می توانید تلویزیون خودتان را به پردازنده سونی X1 یا فیلیپس P5 مجهز کنید که هرگز چیز بدی نخواهد بود.
اما هنوز پیشرفت های زیادی  در این زمینه در حال صورت گرفتن است . Tech باید به مجموعه های ارزانتری و با کیفیت رنگ بهتر و همچنین شفافیت بیشتری برسد .بنابراین تلویزیون های Tech را در سال 2018 بررسی می کنیم.
تلویزیون هایی با قیمت پایین
البته ما عاشق تلویزیون های گران قیمت که نشان دهنده شکوه تکنولوژی اند هستیم مانند LG OLED W7 و Sony Bravia A1E اما واقعیت این است که مردم مجبور به استفاده از تلویزیون های ارزانتر و کوچکتر هستند  .بنابراین نا امید کننده است که بسیاری از ویژگیهای تلویزیون های بزرگ راه خود را به تلویزیون های ارزانتر و کوچکتر باز نکرده اند.
تلویزیون های بهتر برای بازی
تلویزیون ها از نظر قطعات تکنولوژیک زیاد با هم متفاوت نیستند .مثلا اگر نازکتر باشند صدای ضعیف تری خواهند داشت . در حال حاضر همه تلویزیون ها دارای " حالت بازی" هستند که شما می توانید آنرا غیر فعال کنید ولی این امر باعث بدتر شدن کیفیت تصویر آن خواهد شد . ما امیدواریم که در سال 2018 با ایجاد سازگاری در قطعات این مشکل برطرف شود و حالت خاموش و روشن اتومایتک برای حالت بازی بسته به استفاده شما از Xbox One X به عنوان پخش کننده موزیک یا بازی در تلویزیون ها تعبیه شود .
 OLD برای همه
مزیت OLD نسبت به LCD این است که می تواند تیره تر شود اما قیمت آن بسیار ناخوشایند است  و قطعا  یک شبه ارزانتر نخواهد شد  اما ما امیدواریم در سال 2018 آنرا در اندازه های مختلف مثلا 49 یا حتی 40 اینچ ببینیم تا افراد بر اساس فضای آپارتمانی  و بودجه خودشان بتوانند از این مجموعه استفاده کنند .

پنل های روشن تر
مهمترین ویژگی تلویزیون ها پس از میزان مصرف برق و قیمت مناسب تصویر روشن و شفاف آنها است . بطور استاندار تلویزیون ها باید روشنایی تا 1000 نیت داشته باشند اما تلویزیون های مانند Samsung’s Q9F روشنایی 1500 نیت دارند . بنظر می رسد در سال2018 تلویزیون ها شفاف تر شوند و تصویری به روشنی شبکه چشم داشته باشند!
کیفیت رنگ 12 بیتی
با افزایش شفافیت نیاز به افزایش عمق بیت رنگ است . همه ما محدودیت رنگ را در تلویزیون ها تجربه کرده ایم بنابراین برای داشتن مجموعه های شفاف تر محدودیت رنگ یک مشکل خواهد بود که تولید کنندگان درصدد حل این مشکل هستند . قبلا تلویزیون هایی مثل Dolby Vision دوازده بیتی تولید شده اند و ما امیدواریم این استاندارد در سال 2018 در همه تلویزیون ها رعایت و حتی بیشتر شود.
انواع نمایشگرهای جدید
LCD خوب است اما OLED ها عالی هستند آیا ما می توانیم در سال 2018 شاهد نسل سوم نمایشگرها باشیم . برخلاف نمایشگرهای Quantum Dot که متکی به نور پس زمینه برای تولید رنگ هستند نسل جدید می توانند نور پس زمینه را کاملا از بین ببرند و تجربه ای مشابه با OLED تولید کنند . اما بعید بنظر می رسد در سال 2018 شاهد تولید چنین تلویزیون هایی باشیم .
8K TVs قابل افتخار
هر موقع تلویزیون های 4K وارد بازار شوند می توان آنها را سنگ بنای نمایشگرهای 8K در نظر گرفت . این نمایشگرها بسیار ارزشمند هستند زیرا میزبان دیگر تکنولوژیهای هستند که همراه با آنها به بازار خواهد آمد . احتمال می رود که نمایشگرهای 8K بیشتری در سال 2018 عرضه شوند اما یک ثانیه هم فکر نکنید که شما توانایی مالی خرید آنها را خواهید داشت!


تلویزیون های جدید

OLED

LCD