90 Views
2018 Jan 09technology
img

تلویزیون های جدید 4K OLED و Super UHD  ال جی با اضافه شدن دستیار گوگل و الکسا آمازون و ارائه تصویر  بهتر معرفی شدند. پس از عرضه تلویزیون OLED wallpaper ال جی در نمایشگاه 2018 CES، نمایش تلویزیون های جدید ال.جی در سال 2018 باید زرق و برق کم تری داشته باشد. بله، تلویزیونها به طور گسترده مشابه نسخه های قبلی خود در سال 2017 هستند. بهترین گزینه برای خرید شما هنوز هم تلویزیون "Signature “wallpaper است که روی دیوار شما نصب می شود و تمام اجزای داخلی آن در یک ساند بار کوچک در زیر صفحه نمایشگر فوق العاده نازک قرار گرفته است.

اما با وجود این که در طراحی هیچ تغییری را در نظر گرفته نشده است، اما ال جی تا حدودی پیشرفت کرده است تا پردازش تصویر را بهبود ببخشد و  به پلتفرم هوش مصنوعی ThinQ خود توجه ویژه ای کرده است. در واقع، "AI" در حال حاضر بخشی از نام تجاری برای همه این تلویزیون های معرفی شده در سال 2018 است. ال جی برای افزایش توانایی های AI خود،  دستیار گوگل و الکسا آمازون را به آخرین نسخه 4K OLED و Super UHD اضافه می کند.


همچنین برای مدل جدید 2018 ال جی از میزان فریم بالا (HFR) تا 120fps پشتیبانی می شود. با این حال، تلویزیون های جدید فاقد HDMI 2.1 هستند که برای دریافت میزان فریم بالاتر از دستگاه های خارجی ضروری است. بنابراین شما به برنامه های در حال اجرا برای محتوای HFR محدود می شوید. این چیزی است که ناامید کننده است، اما این نکته به هیچ وجه درست نیست؛ زیرا در Netflix و یا Prime Video مقدار 120fps وجود ندارد.

بزرگترین تغییرات در تلویزیون های جدید ال جی در نرم افزار و پردازش تصویر است. یک پردازنده جدید به نام Alpha 9 در مدل های پیشرفته تر باید رنگ دقیق تر و "تفسیر تصویر پیشرفته" را ارائه دهد. همچنین کاهش نویز چهار مرحله ای و حذف نوارابزار را ارائه می دهد. در طول یک پیش نمایش از محصولات جدید، ال جی از سال گذشته در تشابه مستقیم با تلویزیون چشمگیر OLED سونی بوده است که از یک صفحه نمایش ال جی استفاده کرد، اما پردازش تصویر خودش را به نمایش گذاشت. در این زمان، ال جی اعتماد به نفس خود را از چیزی که سونی انجام داده بود فراتر برد.


WebOS سیستم عامل این تلویزیون جدید است، با همان آیکون های رنگارنگ و منوی اصلی برنامه ها. اما ال جی در حال انجام یک اقدام بزرگ در مورد پلت فرم ThinQ AI خود و همچنین پشتیبانی از صدها دستورات صوتی است. برای گفتن دستورات صوتی  دکمه میکروفون را فشار دهید. از رایج ترین درخواست ها - بررسی وضعیت آب و هوا، اعلام امتیازات ورزشی و غیره است که همه این نتایج توسط دستیار گوگل ارائه می شود. شما همچنین می توانید دستگاه های هوشمند خانه خود را را با دستیار گوگل کنترل کنید.

دستورات صوتی شما را قادر به کنترل تنظیمات تلویزیون می کند و به شما اجازه می دهد تنظیمات را تغییر دهید، حالت های تصویر را تغییر دهید و غیره. یکپارچه سازی دستیار گوگل به این معنی است که شما قادر به کنترل تلویزیون از یک اسپیکر Google Home می باشید و همین امر در مورد Amazon Echo نیز کاربرد دارد.ال جی

OLED

Super UHD

تلویزیون