80 Views
2018 Mar 08technology
img

سامسونگ می خواهد شما تلویزیون های OLED خود را فراموش کنید و تلویزیون های QLED برا جایگزین ان ها کنید. این شرکت در روز چهارشنبه از انتشار تلویزیونهای QLED سری 2018 خود تا پایان سال 2018 خبر داد و جزئیات بیشتری را در مورد ویژگی های جدید و مدل های خاصی که در اطلاعیه های CES خود در ماه ژانویه ارئه نکرده بود، منتشر کرد.

بزرگترین خبر برای طرفداران کیفیت تصویر، تایید این است که دو مدل با بالاترین دارای تکنولوژی نور پس زمینه full-array local dimming یا (FALD) هستند که می تواند به آنها را در رقابت با OLED در عرصه کیفیت تصویر بالا کمک کند. دو مدل Q8 و Q8 دارای تکنولوژی نور پس زمینه FALD خواهند بود در حالی که سایر مدل های Q6 و Q7 از تکنولوژی نور پس زمینه edge-lit بهره مند خواهند بود.

ال جی قیمت تلویزیون های OLED 2018 خود را بالا اعلام کرده است و به ظاهرا تلویزیون های QLED سامسونگ از آن ها ارزان تر است. تنها سری که گران تر از LG است، Q9F است (با شروع قیمت از  3800 دلار برای 65 اینچ).مدل 65 اینچی Q8 مجهز به تکنولوژی local-dimming-equipped با قیمت 3000 دلار عرضه خواهد شد  که 500 دلار کمتر از تلویزیون 65 اینچی OLED ال جی است. در زمان مطبوعات، وب سایت سامسونگ لیست قیمت ها را برای اندازه های 65 اینچی در بیشتر سری ها فهرست می کند، اما قیمت برخی سری ها در هنگام انتشار تلویزیون در ماه مارس و آوریل در دسترس خواهد بود. حرف "C" در نام مدل نشان دهنده صفحه نمایش منحنی است.


OLED

QLED

سامسونگ