183 Views
2018 Jan 01Newstechnology
img

در پی اتفاقات چند روز اخیر تلگرام و اینستاگرام فیلتر شدند.


پائول دوروف مدیر تلگرام گفت: مشخص نیست که ممنوعیت برنامه تلگرام دائمی یا موقتی باشد. 


مدیر اجرایی تلگرام روز یکشنبه در حساب توییتر خود اعلام کرد که مقامات ایران دسترسی به برنامه پیامرسان محبوب تلگرام را برای اکثریت ایرانیان پس از امتناع ما برای تعطیل کردن کانال های اعتراض آمیز مسدود کردند.


به گزارش سی بی سی نیوز اعتراضات در روز پنج شنبه در ایران بر سر مشکلات اقتصادی مردم شروع شد که معترضان از تلگرام و اینستاگرام برای اشتراک گذاری اطلاعات و تصاویر تظاهرات استفاده می کردند. تلگرام اعلام کرد که روز شنبه یک کانال را که معترضان را به خشونت علیه پلیس تشویق می کرد مسدود کرده است. دوروف روز یکشنبه نوشت که کانال مجددا پس از آنکه مدیرانش قول دادند که خشونت را تبلیغ نکنند راه اندازی شده است.


دوروف روز دوشنبه نوشت: دیروز ما مجبور شدیم کانال آمد نیوز (یک کانال عمومی که از مشترکانش خواسته بود از کوکتل مولوتف و سلاح گرم در برابر پلیس استفاده کنند)، را ببندیم.


دورو گفته است که مشخص نیست که فیلتر شدن تلگرام در ایران دائمی است یا موقت بوده است. این شرکت به درخواست های مجدد برای اظهار نظر در این زمینه پاسخی نداده است.همچنین گزارش شده است که اینستاگرام نیز در کشور مسدود شده است. این برنامه به اشتراک گذاری عکس که متعلق به فیس بوک است نیز به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخی نمی دهد.


Telegram

instagram

تلگرام

اینستاگرام

مسدود