197 Views
2018 May 30Newstechnology
img

آندروید "P" نسخه 9 بعدی سیستم عامل آندروید است. این اولین بار توسط گوگل در 7 مارس 2018 اعلام شد  و اولین پیش نمایش توسعه دهنده در همان روز منتشر شد.  پیش نمایش دوم که کیفیت بتا را در نظر گرفته بود، در تاریخ 8 می 2018 منتشر شد.


بر اساس گفته‌های کمپانی HMD Global، تمامی گوشی‌های نوکیا تولیدی آن‌ها از Nokia 1 گرفته تا Nokia 8 Sirocco و حتی ۳ میان‌رده‌ی جدید معرفی شده‌ی آن‌ها، همگی اندروید پی را دریافت خواهند کرد.


همین امروز بود که HMD Global ۳ گوشی میان‌رده‌ی Nokia 2.1، Nokia 3.1 و Nokia 5.1 را معرفی کرد. با این حال این کمپانی در کنار وعده‌ی پشتیبانی حداقل ۲ ساله از ۳ محصول جدید این شرکت، روی این مسئله هم تاکید که تمامی محصولات معرفی شده‌ی آن‌ها تا به الان، اندروید پی(Android P) را دریافت خواهند کرد.


نسل اول گوشی‌های نوکیا را مدل‌های نوکیا ۲، نوکیا ۳، نوکیا ۵، نوکیا ۶ و نوکیا ۸ و نسل دوم آن‌ها نوکیا ۸ سیروکو، نوکیا ۶.۱، نوکیا ۵.۱، نوکیا ۳.۱ و نوکیا ۲.۱ تشکیل می‌دهد. به جز گوشی‌های نوکیا ۲.۱ و نوکیا ۲ که در حال حاضر نسخه‌ی اندروید گو(Android Go) را به همراه دارند، دیگر گوشی‌ها در حال حاضر دارای نسخه‌ی اندروید وان(Android One-نسخه سبکی از اندروید) هستند و در آینده هم به اندروید پی بروز خواهند شد. با این حال اچ‌ام‌دی گلوبال قول داده است که این دو گوشی ارزان‌قیمت هم رها نخواهند شد و بروزرسانی‌های معرفی نشده‌ای را دریافت خواهند کرد.


بر اساس سیاست اچ‌ام‌دی گلوبال، محصولات آنان تا ۲ سال بروزرسانی‌های نرم‌افزاری و تا ۳ سال بروزرسانی‌های امنیتی را دریافت خواهند کرد ولی با توجه به بازه‌ی وسیعی از محصولات این کمپانی، این دغدغه وجود دارد که آن‌ها نتوانند در یک بازه‌ی زمانی یکسان، بروزرسانی‌های تمامی مدل‌های خود را آماده کنند.

نوکیا

اندروید پی

اندروید

سیستم عامل

سامسونگ

گجت

گوشی هوشمند