25 Views
2018 Mar 16News
img

ائتلافی از گروه های حقوق بشر و افرادی در دادگاه عالی ایالت کالیفرنیا، در دادگاه عالی ایالت آلامیدا ؛ پرونده ای علیه Lyft و اوبر تشکیل دادند و گفتند که سرویس وسایل نقلیه ی این شرکت ها برای افراد معلول و افرادی که از ویلچر استفاده می کنند، مناسب نیست. در طول 5 سال گذشته، اوبر و لیفت پیشرفت های زیادی را در زمینه ی حمل و نقل و رعایت حقوق مصرف کنندگان داشته اند، اما به گفته ی وکلای ارشد آمریکایی، ادعای این شرکت ها در حفاظت از حق و حقوق معلولین، نادرست است
از سویی دیگر، Lyft می گوید که سابقه ای قوی در کار با گروه های معلولین برای گسترش گزینه های حمل و نقل دارد. این همکاری با فدراسیون ملی برای نابینایان و انجمن ملی ناشنوایان است. سخنگوی Lyft گفت که این شرکت همچنین وسایل نقلیه قابل دسترس در صندلی چرخدار را در شهرهای خاص ایالات متحده فراهم می کند و "به طور فعال راه های گسترش آن را در سراسر کشور" بررسی می کند.


بدون شک چالش های زیادی برای استفاده ی افراد معلول از خودرو ها وجود دارد. از آنجا که لیفت در سال 2012 تاسیس شد و از آن زمان گفت که به دنبال گزینه هایی برای تسهیل رانندگی این اشخاص با وضعیت ویژه ی آنها، می باشد.
اما کسانی که دادخواست صادر کرده اند می گویند که این دو شرکت صندلی ها ی مناسب معلولین را در خودروهای خود ندارند. یکی از معلولین به نام تارا آیرس می گوید: " اینکه برای شرکت هایی مثل اوبر و لیفت، پشتیانی از افراد معلول سخت می باشد، خیلی عجیب نیست، اما برای من رنج آور است که بدانم اوبر و لیفت؛ افرادی مثل من را کاملا فراموش کرده اند "

اوبر

لیفت

Uber

lyft