17 Views
2018 Jan 21technology
img

توئیتر روز جمعه اعلام کرد که دخالت روسیه در انتخابات 2016 بیش از حد تخمین زده شده بوده و توئیتر متعهد است کاربرانی را که در معرض چنین تبلیغاتی بوده اند ، مطلع سازد .

این شبکه ی اجتماعی اعلام کرده است که 3.814 حساب را در رابطه با تبلیغات مزرعه ترول کرملین شناسایی کرده است .

مدیران توئیتر در در مقابل کنگره شهادت دادند که حدود 2700 حساب کاربری وابسته به دخالت در انتخابات را شناسایی کرده اند .

طبق گزارش توئیتر حساب های مربوط به IRA 175.993 توئیت هایی در تاریخ 1 الی 15 نوامبر 2016 منتشر کرده اند که 8.4 درصد آن ها مربوط به انتخابات بوده است ؛ این حساب ها بدلیل نقض قوانین توئیتر بلوکه شده اند .

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا درس بزرگی به مدیران فیسبوک ، گوگل و توئیتر داد و آنان در جلسه ی توضیح در کنگره شهادت دادند تا شفافیت خود را بیش از پیش کنند .

کارلوس مونج ، مدیر سیاست های عمومی توئیتر روز چهارشنبه گفت :

" شرکت ما یک بخش کاری را برای رسیدگی به تخلفات صورت گرفته در انتخابات 2016 از طریق شبکه اجتماعی توئیتر اختصاص داده است ."

همچنین توئیتر حساب افراد سیاسی آمریکا را با تدابیر خاصی تایید می کند تا از ساخت اکانت های تقلبی با نام آنان جلوگیری کند .

در پی اتفاقات اخیر ، دولت بریتانیا نیز از فیسبوک درخواست کرده است تا بررسی کند ، روسیه پیش از انتخابات خروج بریتانیا از اتحادیه ی اروپا تبلیغاتی انجام داده است یا نه ؟

 همچنین توئیتر می گوید نزدیک به  13.512 حساب کاربری روسی را یافته  است که اتوماتیک وار و از طریق ربات  پست های انتخاباتی گذاشته اند . تمامی  این حساب ها به حالت تعلیق در آمده اند .

 Virginia Sen و Mark Warner دو تن از  سیاستمداران دموکراتیک مجلس سنای  آمریکا روز جمعه گفتند :

 " توئیتر باید رویکرد پیشگیرانه بهتری را در  دستور کار خود قرار دهد تا از تکرار این  اتفاقات جلوگیری شود ."


توئیتر

انتخابات

آمریکا

Twitter