416 Views
2018 Feb 10car
img

در سال 2010 ، انتشارات و روزنامه های مخصوص اتومبیل تا حد زیادی به هیجان آمدند چرا که یک مرد بسیار ثروتمند آلمانی  به کمپانی پینین فارنیا، یکی از مدرنترین مدلهای آن زمان را که استراتوس لانچیا نام داشت سفارش داد. اسکلت طراحی شده ایتالیایی مشهور که ظاهر جذابی را به Ferrari F430، بخشیده بود، شاسی کوتاه و استفاده از طرحهای عالی مارسلو گاندینی در این خودرو مشهود بود.این خودروی جذاب با توان 550 اسب بخار فوق العاده تماشایی به نظر می رسید و علاقه مندان به ان روز به روز بیشتر می شدند، اما، افسوس، که این ویژگی ها به معنای بقای این مدل نبود. کمپانی مشهور فراری به سرعت پروژه را متوقف کرد و اطمینان حاصل کرد که دستورش اجرا خواهد شد، او عرضه کنندگان خود را ازشرکت در این پروژه منع کرد، و همین امر سبب شد که، پروژه از بین برود.

مهندس سرپرست پروژه ، آقای پائولو گارلا، شرکت تولید ابرخودروهای خود را تاسیس نمود که کار تولید را برای طراحان دیگر مانند جیم گلیکن هاوس، آپولو و دیل انجام می داد. شرکتی که او تاسیس کرد، Manifattura Automobili Torino نام دارد. این شرکت در حال حاضر، در حال تولید 25 استراتوس جدید است  ولی آنها را لانچیا ننامیده است .پائولو گارلا، سرپرست Manifattura Automobili Torino در این خصوص بیان داشت که: " فرصت ساخت استراتوس جدید ، افتخار بزرگ و قابل توجهی است که MAT در چند سال اخیر به دست آورده است." از زمان تأسیس این کمپانی در سال 2014، MAT در چهار پروژه مختلف برای طراحی و توسعه ابرخودروها شرکت نموده. و در حال حاضر نیز در حال کار بر روی استراتوس جدید است؛ یک خودروی فوق العاده عالی که هر روز می تواند مورد استفاده قرار گیرد و هیجان و لذت رانندگی در پیچ و تاب جاده ها را برای علاقه مندان فراهم آورد.


با توجه به مشخصات منتشر شده توسط Manifattura Automobili Torino،  استراتوس جدید از وجود موتور 8 سیلندری با   توان 540 اسب بخار بهره می برد و وزن خودرو نیز فقط 2،749 پوند است. طبق گفته MAT، تنها 3.3 ثانیه طول خواهد کشید تا این خودرو به سرعت 62 مایل در ساعت برسد و حداکثر سرعت خودرو نیز170 مایل در ساعت می باشد.. 
خودروی استراتوس جدید  به طرح استراتوس اصلی وفادار مانده و حتی دارای جیب هایی بر روی درب خودرو در ابعاد کلاه است. این خودرو برای اولین بار در نمایشگاه خودروی ژنو رونمایی خواهد شد و در سه مدل  به نام های  Safari ( YES.)،   GT  و یک مدل استاندارد جاده ای در دسترس خواهد بود.

استراتوس لانچیا

فراری