52 Views
2018 Jan 03Newstechnology
img

در پی تشدید قوانین آلمان در مورد منع پراکنش سخنان نفرت آور توییتر حساب یکی از رهبران عالی رتبه راست گرای افراطی را در این کشور مسدود کرد. 

به نظر میرسد که قوانین جدید آلمان در مورد رسانه های اجتماعی بسیار کارآمد است، به طوریکه حساب توییتر یک عضو راست افراطی، بلافاصله پس از ارسال یک پیام ضداسلام به حالت تعلیق درآمد.

بر اساس قانونی که از روز دوشنبه به طور کامل در آلمان اجرایی شده است، توییتر، فیس بوک و دیگر شرکت های رسانه ای اجتماعی در صورت ناکارآمدی در حذف سریع پست های حاوی سخنان نفرت آور و اخبار جعلی ممکن است به مبلغ 50 میلیون یورو (60 میلیون دلار) جریمه شوند.

شرکت ها اکنون تنها 24 ساعت برای حذف پست هایی که قوانین آلمان را نقض می کنند و توسط کاربران پرچم گذاری شده اند، زمان در اختیار دارند. این قانون در ماه اکتبر تصویب شد، اما دولت به شرکت ها 3 ماه فرصت داد تا با قوانین جدید هماهنگ شوند.

در شب سال نوی میلادی پس از اینکه اداره پلیس پیام تبریک سال نو را به زبان عربی (در کنار زبان های انگلیسی و آلمانی) منتشر کرد، بئاتریکس فون استارک در پستی که همان شب در حساب توییتر خود ارسال کرد، پلیس را متهم به پذیرفتن "شمار زیادی از مردان مسلمان وحشی که به تجاوزهای گروهی دست می زنند" کرد.توییتر پس از این اتفاق به طور موقت حساب فون استارک را به حالت تعلیق در آورد و اعلام کرد که وی قوانین منع سخنان نفرت آور را نقض کرده است. دیگر اعضای هم حزبی فون استارک در حزب جمهوری دموکراتیک آلمان که پیامهای مشابهی در حمایت از وی ارسال کرده بودند نیز پست های خود را حذف کردند.

حزب جمهوری دموکراتیک آلمان در انتخابات پارلمانی کشور در ماه سپتامبر جایگاه سوم را کسب کرد. این حزب ضد مهاجرت و ضد اسلام، اولین حزب راست گرای افراطی است که از سال 1961 تاکنون موفق به ورود به پارلمان آلمان شده است.

فون استارک روز دوشنبه گفت که فیس بوک نیز او را "سانسور" کرد. او در توییتر یک پیغام از فیس بوک را به اشتراک گذاشت که در آن به وی اطلاع داده شده بود که یک پست مشابه با توییت اخیرش به دلیل غیر قانونی بودن در سرور فیس بوک متوقف شده است.

پلیس کلن، فون استارک را متهم به نفرت پراکنی کرده است. یک سخنگوی پلیس روز سه شنبه گفت که گزارشی در مورد پست های فون استارک به دفتر دادستانی منتقل شده است. البته وی هنوز محکوم نشده است.

فون استارک که مقام معاونت کمیسیون پارلمانی این حزب را بر عهده دارد ادعا کرد که "سانسور" به معنای پایان حاکمیت قانون در آلمان است چرا که فیس بوک قبل از اینکه سیستم قضایی وی را محکوم کند در مورد وی قضاوت کرده است.


توییتر

آلمان

ضد اسلام

افراطی

سانسور

فیس بوک

تندرو