1541 Views
2017 Dec 19NewsSocial
img

توییتر حساب کاربری رهبران بلند پایه انگلیسی را پس از انتشار ویدیوهای ضداسلام توسط دونالد ترامپ را بست.

توییتر حساب Jayda Fransen (عکس زیر)، معاون رهبر گروه راست افراطی "اول بریتانیایی ها"، را به حالت تعلیق درآورده است، زیرا پس از اینکه دونالد ترامپ ماه گذشته ویدیوهای ضداسلام وی را در اینترنت به اشتراک گذاشت باعث بروز طوفان دیپلماتیک شد.

حساب فرانسن و جمعی دیگر از اعضای گروه های راست افراطی در روز دوشنبه و پس از اینکه شبکه اجتماعی توییتر سیاست جدیدی در جلوگیری از پراکندن سخنان نفرت انگیز ارائه داد بسته شد.

حساب توییتری گروه "اول بریتانیایی ها"، که رهبر آن پاول گولدینگ است، و حساب جارد تیلور عضو گروه "ملی گرایان آمریکایی سفید پوست" و حساب حزب "نازی آمریکا" نیز در معرض سرکوب شدید قرار گرفتند. توییتر بارها و بارها از سوء استفاده از این شبکه اجتماعی در نفرت پراکنی در اینترنت انتقاد کرده است، اما قول داده است که در ماه های اخیر بیشتر با این موارد برخورد کند.

در ماه نوامبر، فرانسن سه فیلم ضداسلام غیرقانونی از جمله فیلمهایی با عنوان "مسلمانان مجسمه مریم مقدس را از بین برده اند" و "مهاجر مسلمان پسر هلندی را تا حد مرگ کتک زد!" را در اینترنت به اشتراک گذاشت. رييس جمهور آمريکا این ویدیوها را بازنشر داد که منجر به محکوميت این اقدام توسط مجامع بين المللي از جمله "ترزا مي" شد.

این اتفاق هنگامی که آقای ترامپ نخست وزیر انگلیس را به خاطر این واکنشش مورد انتقاد قرار داد موجب تهدید روابط ایالات متحده با انگلستان شد. ترامپ گفت: "ترزا، تمرکزت را به سمت من نکشان، تمرکزت را بگذار بر روی تروریسم مخرب و رادیکال مسلمانان که در انگلیس اتفاق می افتد. ما که از کارهایی که می کنیم راضی هستیم."

تعلیق حساب به این معنی است که همه توییت های آنها حذف می شوند. خود پروفایل شخص دیگر در دسترس نیست و retweet ها دیگر در صفحه شخصی ترامپ نمایش داده نمی شوند.

توییتر با انتقادات زیادی مواجه شد، نه تنها به این دلیل که حسابها به صورت آنلاین باقی مانده بودند، بلکه به این دلیل که این حساب ها همگی یک لوگوی آبی رنگ که هویت آنها را تأیید می کند و به عنوان یک علامت تأیید دیده می شود در خودشان داشتند.

در روز دوشنبه، توییتر شروع به اجرای یک سیاست جدید کرد که به موجب آن تحریک خشونت و تصاویر نفرت انگیز در این شبکه اجتماعی ممنوع می شود.

توییتر در اطلاعیه ای چنین بیان داشت: "امروز ما شروع به اجرای این سیاستها در توییتر می کنیم. در تلاشهایمان برای تهاجم بیشتر در اینجا، ممکن است برخی اشتباهات را مرتکب شویم از اینرو بر روی پروسه اعتراضی به صورت قوی کار می کنیم. ما طی روزها و هفته های آتی این تغییرات را ارزیابی و تکرار خواهیم کرد و شما را از پیشرفتهایی که به دست می آوریم مطلع می سازیم."


Trump

توییتر

توییت

ترزا می

ضداسلام

ضدمسلمانان

نفرت پراکنی