191 Views
2018 Jan 25technology
img

همانطور که به نمایش گوشی هوشمند Galaxy S9 سامسونگ در ماه آینده نزدیک می شویم، شایعاتی مربوط به ویژگی هایی که به دوربین گوشی منتهی می شود را می شنویم، از جمله ویدیوهای super slow-motion. اما این بار جزئیات بیشتری از یک منبع بسیار معتبر دریافت می کنیم که این منبع معتبر خود سامسونگ است.

شاخه نیمه هادی سامسونگ یک صفحه وب را شامل چندین جزئیات در مورد سنسور جدید دوربین Galaxy S9 ارائه داد. اگر چه بخش موبایل سامسونگ به دلیل علاقه مردم جهان به گوشی های Galaxy بخش جداگانه ای از شاخه نیمه رسانای سامسونگ است، اما اغلب تکنولوژی های گوشی سامسونگ از بخش نیمه هادی به دست می آیند. درست مانند اینکه این صفحه نمایش های AMOLED فانتزی از سامسونگ نمایش داده می شود. بنابراین در حالی که هنوز رسما تایید نشده است که Galaxy S9 دارای این سنسورهای جدید دوربین است اما به احتمال زیاد این قابلیت در این گوشی هوشمند به کار رفته خواهد شد.

سامسونگ در نوآوری های طراحی مانند تکنولوژی صفحه نمایش منحصر به فرد است، اما در مورد تکنولوژی دوربین، از سایر رقبا مانند اپل، ال جی و سونی عقب افتاده است. برای مثال، بیش از یک سال از  رقبای خود در تکنولوژی دوربین های دوگانه عقب افتاده بود. Galaxy Note 8 که در ماه آگوست معرفی بود، نخستین گوشی با نام تجاری با دو لنز واقعی بود. اپل نه تنها دوربین های دوگانه را محبوب کرد، بلکه آیفون X نیز جلوه های نورانی پرتره را برای دوربین های جلو و عقب نشان داد. سامسونگ باید ویژگی های خود را با آیفون x اپل مطابقت دهد، اگر بخواهد شهرت تکنولوژی دوربین های خود را حفظ کند. اما شایعات به دو لنز عقب در گوشی  Galaxy S9 Plus اشاره دارد. 

سنسورهای جدید دوربین همه تحت خط Isocell سامسونگ قرار دارند و هر کدام در موارد مختلف تخصص دارند. یک سنسور (Isocell Fast) دارای توانایی های زوم خودکار سریع تر است که دوربین به کمک آن بر افراد یا اشیا سریع تر زوم می کند حتی در نور کم. این تکنولوژی اجازه می دهد تا ضبط ویدئو با سرعت بسیار بالا با رزولوشن 1080 پیکسل با فرمت 480 فریم در ثانیه انجام شود. این قابلیت ضبط ویدئوی Slo-mo بسیار پیشرفته تر از Galaxy S8 و Galaxy Note 8 است که دارای ضبط Slo-mo با سرعت 720p در 240 فریم در ثانیه می باشد.

یک سنسور متفاوت (Isocell Dual) برای دوربین های دوگانه طراحی شده و کارهایی را که دوربین های انفرادی با دشواری با آن مواجه می شوند را آسان می کند.

دیگر گوشی های دارای ویژگی های دوربین خاص - مانند سونی Xperia XZ Premium هستند، که ویدئو Slo-mo را با فرکانس 960 فریم بر ثانیه پخش می کند و ویژگی های دوربین سامسونگ را در گرد و غبار قرار می دهد. البته، هر دو تکنولوژی دوربین دوگانه و عملکرد super slow-motion توسط سنسور جدید Isocell دوربین سامسونگ پشتیبانی می شوند؛ ما امیدواریم که آنها در گوشی های S9 به طور کامل اجرا شوند.

سامسونگ

Galaxy

سنسور دوربین

گوشی هوشمند