74 Views
2018 Mar 03technology
img

شرکت سنگاپوری Creative سازنده SoundBlaster، استاندارد پیش فرض صوتی برای رایانه های شخصی در دهه 90 و اوایل قرن 21 بود، اما این شرکت از آن زمان تاکنون تحولی را در بازار ایجاد نکرده و محصول شگفت انگیزی را عرضه نکرده است.

این شرکت احساس کردپس از انتشار یک سری از محصولات غیر منحصر به فرد، باید با محصول منحصر بفرد Sonic Carrier خود دوباره به بازار بگردد. Sim Wong Hoo مدیر اجرایی و بنیانگذار شرکت Creative ادعا می کند که تکنولوژی صدای منحصر بفرد را برای هدفون ها پیدا کرده است: تکنولوژی Super X-Fi جدید این شرکت می تواند صدای هدفون های عادی را به صدای فراگیر شگفت انگیز تبدیل کند. 

ارمغان این نخصول صدای جادویی است. نام Super X-Fi ممکن است این محصول را به عنوان ارتقاء به تکنولوژی X-Fi شرکت Creative خلاصه کند، اما این یک محصول کاملا جدید برای این شرکت است. این تکنولوژی نتیجه 100 میلیون دلاری است که بیش از 20 سال برای تحقیق و توسعه سرمایه گذاری شده است. این سرمایه گذاری ها و تلاش ها با هدف شناسایی چگونگی ایجاد صدای طبیعی در هدفن ها انجام شده است.

در طول این دو دهه تحقیق و توسعه، مدیر شرکت هر سال نمونه های اولیه تولید شده در هر سال را رد می کرد تا برای ارتقا تلاش بیشتری روی آن ها شود.  اما 20 سال تلاش به نظر می رسد به نتیجه رسیده است. در نهایت یک تراشه Super X-Fi، که در یک دانگل 150 دلاری قرار دارد. این محصول شبیه دستگاه های تقویت کننده (amplifier) قابل حمل برای هدفن ها است که در بازار یافت می شود. دانگل هدفون single-driver را به دستگاهی تبدیل می کند که بتواند صدای فراگیر 7.1 surround که طبیعی و واقعی باشد را ارائه دهد.


Super X-Fi

تکنولوژی صوتی