65 Views
2018 Apr 04News
img

به گفته یک سخنگوی پلیس، دست کم چهار نفر در روز سه شنبه در دفتر مرکز یوتیوب در شهر سن برونو کشته شدند. سه قربانی به بیمارستان های محلی منتقل شدند. طبق گفته Brent Andrew، سخنگوی عمومی بیمارستان سان فرانسیسکو، قربانیان این حادثه شامل یک مرد 36 ساله در شرایط بحرانی، یک زن 32 ساله در شرایط جدی و یک زن 27 ساله در شرایط عادی بود. طبق گفته یکی از شاهدان، زن دیگری که در این حادثه از ناحیه مچ پا دچار آسیب دیدگی شده بود، در مرکز درمانی Kaiser Permanente در جنوب سان فرانسیسکو درمان شد.

Ed Barberini فرمانده پلیس شهر سن برونو عامل تیراندازی یک زن به نام نسیم نجفی اقدم 39 ساله شناخته شده است. پلیس گفته است که او در صحنه حادثه فوت کرد. طبق گزارش NBC Bay Area خانم اقدم در ماه ثانویه یک پست ویدئویی را منتشر کرد و ادعا می کند که یوتیوب ویدئو های او به طور تبعیض آمیز فیلتر می کند و باعث کاهش مخاطبان او شده است. پس از شروع تیراندازی، روز سه شنبه بعد از ظهر چند صد کارمند از دفتر خارج شدند. Sundar Pichai مدیر عامل گوگل در یادداشتی به کارمندان گفت: "این بسیار ناراحت کننده است بر اساس آخرین اطلاعات چهار نفر در این اقدام وحشتناک کشته و زخمی شدند." "ما هر آنچه که بتوانیم برای حمایت از آنها و خانواده هایشان انجام می دهیم."

طبق گفته پلیس، تیراندازی حدود ساعت 12:45 بعد از ظهر سه شنبه آغاز شد زمانی که بسیاری از کارکنان در قسمت پشتی دفتر مرکزی در حال خوردن غذا بودند.  تد شرمن، مدیر تولید شرکت یوتیوب، در یک پیام توییتری گفت که کارکنان ابتدا تصور می کردند که یک زلزله رخ داده است. او گفت، افراد تصمیم گرفتند که از محل خارج شوند اما قبل از رسیدن به درب خروج، آنها دریافتند که کسی اسلحه دارد. شرمن در آن زمان خون را روی کف زمین و پله ها می بیند. وی همچنین گفت که عامل تیراندازی ممکن است خودکشی کرده باشد. پلیس همچنین خیابان سان برونو را مسدود کرد.

یوتیوب به عنوان یکی از خدمات پرطرفدار در وب، برای تصمیم گیری های سیاسی خود درمورد محدوده محتوا، کسب درآمد و سایر مسائل، تحت نظارت مستمر قرار می گیرد.  در ماه گذشته، این شرکت خط مشی خود را در ویدئو های شامل سلاح های گرم تغییر داد.


یوتیوب

نسیم نجفی اقدم

دفتر مرکزی یوتیوب