160 Views
2018 May 07Newstechnology
img

بر اساس گزارشی که به تازگی منتشر شده است، بدافزار ZooPark برای سرقت اطلاعات تلگرام کاربران در خاورمیانه طراحی شده است.

کسپرسکی موفق به کشف یک بدافزار پیچیده برای سیستم عامل اندروید شده است. بدافزار ZooPark می تواند اطلاعات گوشی های اندرویدی مانند رمزهای عبور، تصاویر، ویدیوها، اسکرین شات ها و همچنین تمامی اطلاعات پیام رسان های تلگرام و واتس اپ را سرقت کند. به نظر می رسد این بدافزار برای کشورهای خاورمیانه توسعه یافته است.

بد افزار زوپارک شامل 4 نسل است. نسل اولیه این بدافزار تنها قادر به سرقت اطلاعات حساب کاربران و مخاطبین آن ها بود. جدیدترین نسخه این بدافزار بسیار خطرناک تر از نسخه اولیه است. این بدافزار می تواند رمزهای عبور، اطلاعات مرورگر شامل تاریخچه، تصاویر، ویدیو، مکالمات تلفنی، صداها و اسکرین شات ها را از اپلیکیشن هایی مانند تلگرام سرقت کند.

سرقت اطلاعات بدون اطلاع کاربر صورت می گیرد. طبق اعلام کسپرسکی، این بدافزار توسط کمتر از 100 وب‌سایت و کانال تلگرام در میان کاربران توزیع شده است. این موضوع به معنای آن است که هدف ها از پیش انتخاب شده بودند.

بر اساس اعلام کسپرسکی احتمالا این بدافزار در کشورهای دیگر توسعه یافته و توسط برخی دولت ها خریداری شده است. افرادی که از بد افزار ZooPark استفاده می کنند، می توانند از افراد جاسوسی و اطلاعات آن ها را جمع آوری کنند.

بسیاری از ابزارهای جاسوسی در دنیا توسط سازمان NSA (آژانس امنیت ملی ایالات متحده آمریکا) توسعه پیدا می کنند. در گذشته شاهد افشای اطلاعات مربوط به ابزارهای جاسوسی سازمان NSA توسط گروه هکر The Shadow Brokers بوده ایم .

به همین دلیل، سازمان NSA ممکن است در توسعه بدافزار زوپارک نقش داشته باشد. به علت جاسوسی آژانس امنیت ملی ایالات متحده از شهروندان برخی شرکت ها همانند اپل به این سازمان اعتماد ندارند.

بد افزار

بد افزار زوو پارک

جاسوسی تلگرام

جاسوسی با برنامه

اندروید

تلگرام