40 Views
2018 Mar 03News
img

تلفن های براق و ظریفی مثل S9 و نوکیا 8 Sirocco، در بین اخبار مراسم MWC؛ در صدر قرار داشتند، اما این گوشی های زمانی به درد شما خواهند خورد که با آنها به محیط بیرون از خانه و در بین انواع اتفاقات و حوادث نروید!
خوشبختانه برخی از تولید کنندگان تلفن همراه، در حال تولید گوشی هایی هستند که پاسخگوی نیاز افراد مختلف در زمان و مکان های مختلف است. این گوشی ها مناسب کسانی هستند که به کوهنوردی علاقه دارند یا همواره در حال مسافرت و برخورد با شرایط غیر طبیعی هستند.
در هفته گذشته و در نمایشگاه تجارت چندین تلفن  را که توسط تولید کنندگان متخصص از جمله RugGear، Crosscall و Bullitt راه اندازی شده بود دیدیم. این گوشی ها ویژگی ها داشتنند که آنها را به گوشی های سخت تبدیل می کند. این گوشی ها اغلب بسیار خشن هستند و هر کدام دارای مهارت خاص خاص خود هستند، اما یکی از چیزهایی که در آنها مشترک است این است که آنها ساخته و آزمایش شده اند تا سختی های زیادی را در طول عمر خود تحمل کنند و عمر بیشتری را نسبت به همتایان خود داشته باشند.


این گوشی ها اکثرا مقابل گرد و غبار مقاوم هستند و در برابر آب نفوذ ناپذیر هستند. برای گوشی های معمولی در شرایط خاص، خطرات زیادی وجود دارد. خطراتی مثل، خراب شدن باتری، شکستن نمایشگر و نفوذ آب و گرد و غبار؛ که قطعا باعث خرابی آنها می شود. به طور خاص، گوشی های سخت ساخته شده که در متن به سازنده ی آنها اشاره کردیم برای کسانی طراحی شده اند که در شرایط سخت و صنعتی کار می کنند. اکثر مشتری این گوشی ها، مرد هستند. مثلا 90 درصد کسانی که S60 کاترپیلار را خریدند، مرد بودند.
سامسونگ نیز قصد دارد، نسخه های Active گوشی های خود را که داری یک سری ویژگی های خاص است ساخته و روانه بازار کند. ویژگی هایی مثل داشتن چراغ SOS ، شبرنگ و نمایشگر های AR و ... .


در سری گوشی های ساخته شده که این ویژگی ها را دارند، ویژگی دوربین حرارتی نیز به تازگی در S61 مشاهده شده که در نوع خود، بسیار منحصر بفرد و خاص است.
تحلیلگر Ben Wood از CCS Insight گفت: "با توجه به تقریبا 1.5 میلیارد گوشی هوشمند فروخته شده در سال 2018 ، ما معتقدیم فرصتی فوق العاده برای سری گوشی هایی وجود دارد که بیشتر از گوشی های دیگر عمر می کنند و سالم می مانند" . فروش این گوشی ها حدود 40 میلیون در سال 2017 بود که طبق پیشبینی ها تا 65 میلیون عدد در 2021 خواهد رسید.سامسونگ

کاترپیلار

Avtive

S61

S60

Samsung