19 Views
2018 Mar 09Newstechnology
img

یک سناتور جمهوری خواه ایالات متحده آمریکا لایحه ای را برای نجات اینترنت معرفی کرد.

در روز چهارشنبه، آقای کندی نماینده مردم لوئیزیانا، مقرراتی را پیشنهاد داد که در صورت تصویب شرکت هایی مانند AT&T و Comcast را از کند کردن یا توقف دسترسی به وب سایت ها یا خدمات اینترنتی باز می دارد. اما این لایحه نمی تواند این شرکت های برودباند و وایرلس را از ارائه اولویت بندی پرداختی باز دارد، از همین رو بسیاری از منتقدان نگران این هستند که چنین قوانینی باعث ایجاد «خطوط سرعت» در اینترنت شود. از سایر حامیان این لایحه می توان به مارشا بلکبرن، نماینده جمهوری خواه ایالت تنسی اشاره نمود.دموکراتها در مجلس سنا تلاش دارند از قانون CRA استفاده کنند تا فسخ قوانین بی طرفی اینترنت را پس بزنند. آنها از حمایت 50 سناتور مختلف، از جمله سوزان کالینز (سناتور جمهوری خواه ایالت مین)، برخوردار هستند. کندی، که هنوز در مورد حمایتش از قانون CRA مردد است، از طرف دموکرات ها برای رای به تصویب این قانون در مجلس سنا، مورد تمجید قرار گرفته است.

فعالان «بی طرفی اینترنت»، که قول داده اند تا از قوانین بی طرفی اینترنت که در دوران ریاست جمهوری اوباما وضع شده اند محافظت کنند، از اقدامات کندی اظهار ناخوشنودی کرده اند. آنها می گویند که این لایحه به اندازه کافی از بی طرفی اینترنت محافظت نمی کند. آنها از این نگران هستند که اگر یک لایحه با استانداردهای ضعیف به تصویب برسد، امکان تصویب لایحه ای قویتر از همان نوعی که در سال 2015 تصویب شده بود غیر ممکن خواهد بود.

یکی از گروه های فعال در این زمینه طی اعلامیه ای گفته است: ساکنان لوئیزیانا، شرکت های تجاری کوچک و کاربران اینترنت از طیف های سیاسی مختلف، از کندی خواستند تا مانند یک قهرمان عمل کند. امیدواریم که به همه آنها از پشت خنجر نزند!


سنا

کنگره

آمریکا

بی طرفی

اینترنت