55 Views
2018 Mar 14Newstechnology
img

شرکت Airbnb در سال گذشته در برابر صنعت هتل قرار گرفت و در حال حاضر به دنبال سایت های مسافرتی رزرو آنلاین مانند Expedia و Booking.com است.

این شرکت اجاره دست به دست خانه، سه شنبه شب بیانیه ای را منتشر نمود که در آن آمده است قصد دارد هتل های بوتیک و «تخت خواب با صبحانه» را از سایت های مسافرتی رزرو آنلاین دور نگه دارد. این شرکت اعلام کرده است که هزینه های این هتل ها بسیار بیشتر از چیزی است که ارائه می دهند. شرکت Airbnb همچنین نتایج یک نظرسنجی را منتشر کرد، که در آن گفته می شود که صاحبان هتل های کوچک از این سایت ها ناراضی هستند.در این نظرسنجی که توسط موسسه تحقیقاتی David Binder Research انجام شده است چنین آمده است: مالکین این هتل های بوتیک عمدتا معتقدند که هزینه هایی که از سوی سایت های رزرو آنلاین مانند Booking.com، Expedia و Expedia از آنها طلب می شود، بسیار زیاد است. علاوه بر این، اکثر این مالکان هنوز نمی دانند که نسبت به هتل های بزرگ هزینه های بیشتری از آنها اخذ می شود.

طی 10 سال گذشته، شرکت Airbnb توانسته است از یک شرکت استارتاپ کوچک در «سیلیکون ولی» که به صاحبان تختخواب های اجاره ای اجازه می داد تا به صورت آنلاین به مسافران تخت خواب اجاره دهند، به یک سایت رزرو آنلاین تبدیل شود. اصلی ترین تفاوت این سایت با سایر سایت های مسافرتی رزرو آنلاین این است که این شرکت به جای هتل های بزرگ، اغلب خانه های شخصی را برای مسافران رزرو می کند. شرکت Airbnb اکنون حدود 4.5 میلیون خانه در بیش از 81000 شهر برای اجاره دارد. مسافران همچنین می توانند علاوه بر هتل های بوتیک، گردش های روزانه و همچنین رستوران های محلی را نیز به صورت آنلاین رزرو کنند.شرکت Airbnb همانطور که رشد کرده است، با قوانین و محدودیت های قانونی شهری نیز روبرو شده است. این شرکت مجبور بوده است با دولت های محلی از سان فرانسیسکو گرفته تا نیویورک و لندن مبارزه کند. در این میان این شرکت مجبور شده است به برخی قوانین این دولت ها تن در دهد. مثلا هزینه ها را کاهش داده است، مالیات هتل ها را جمع آوری کرده است و همچنین قوانین مربوط به ثبت نام میزبان ها در شهرها را نیز به اجرا در آورده است.

این بدان معنی است که Airbnb نیاز به بازنگری در کسب و کار خود دارد تا بتواند در رقابت با رقبایش موفق باشد. در طی سال گذشته، این شرکت اتهامات زیادی را بر علیه هتل های زنجیره ای و بزرگ مطرح نموده است. اکنون نیز در مقابل آژانس های مسافرتی رزور آنلاین قد علم کرده است.

این شرکت ها بازیکنان قدرتمندی در زمینه مسافرت و گردشگری هستند. سایت Booking.com که مقر آن در هلند واقع شده است، بیش از 1.7 میلیون ملک را پوشش می دهد و تقریبا در هر کشوری در جهان فعالیت دارد و سرویس های متنوعی از بلیط هوائی و قطار گرفته تا اجاره اتومبیل و موارد دیگر را برای مشتریانش فراهم می کند. شرکت Expedia در ایالات متحده قرار داشته و تقریبا 600000 ملک، 550 شرکت هواپیمایی و همچنین خودروهای اجاره ای و بلیط های کشتی های تفریحی کروز را در اختیار مشتریانش قرار می دهد. هر دوی این شرکت ها در سال 1996 تاسیس شده اند.اکثر هتل ها از طریق سایت های مسافرتی رزرو آنلاین رزرو می شوند و به نظر می رسد که شرکت Airbnb قصد دارد تا با کاهش هزینه ها آن ها را به سمت پلتفرم خود بکشاند. این شرکت در ازای هر رزرو آنلاین 9 تا 15 درصد حق الزحمه دریافت می کند.

شرکت Airbnb در بیانیه خود نوشت: بارها و بارها، صاحبان کسب و کارهای کوچک به ما گفته اند که هزینه هایی که توسط شرکت های مسافرتی رزرو آنلاین مانند Expedia از آنها دریافت می شود (که می تواند به 30 درصد نیز برسد)، بسیار بالا است. شرکت Airbnb هزینه های کمتری از آنها دریافت خواهد کرد.

این کمپانی از اینکه بگوید می خواهد در مقابل این شرکت های عظیم قد علم کند هراسی ندارد!

براون چسکی، مدیر عامل شرکت Airbnb، گفت: رقبای ما دو شرکت Expedia و Booking.com هستند. اشتباه نکنید: ما قصد داریم این شرکت را برای چند دهه بچرخانیم، اما به نحوی خاص.


آژانس مسافرتی

گردشگری

مسافرت

تور مسافرتی

رزرو آنلاین

هتل