32 Views
2018 Mar 09News
img

محققان امنیتی در طی تحقیقات انجام شده می گویند که گوشی های هوشمند بیشتر از کامپیوترهای شخصی؛ هدف حمله ی هکر ها قرار می گیرند. 

هکر ها تنها با یک رمز می توانند بفهمند که چه چیزی در گوشی ها وجود دارد. عکس های شخصی شما، شماره های شما و اطلاعات زیاد شخصی از شما را می توانند بدون اطلاع خود شما، بدزدند. در مصاحبه تحلیلگر امنیتی شرکت Kaspersky در مکزیک، اندرو Blaich، محقق شرکت امنیتی Cellault Lookout و Eva Galperin، مدیر سی بی سی از بنیاد Electronic Frontier، یافته های خود را در مورد Dark Caracal، که یک برنامه جهانی مخرب می باشد، اعلام کرده اند. هدف این برنامه مخرب، حمله به اداره امنیت لبنان در بیروت بود. مهاجمان با استفاده از یک app دروغین، که توسط بسیاری از کاربران هدف بصورت اشتباهی نصب شده بود، اطلاعات این افراد را استخراج کرده و از آنها استفاده کردند. محققان گفتند که این حمله بسیار عظیم بود، اما پیش بینی نمی شد که هدف هکرهای این حمله تنها گوشی های کاربران باشد( بدون هیچ توجهی به PC های این افراد )


حمله Dark Caracal بر اطلاعات شخصی متمرکز بود و برای انجام مأموریت آن نیازی به ایجاد نوع جدیدی از آسیب پذیری نبود. ابزار این حمله بدافزاری بود که به تمام اطلاعات گوشی افراد دسترسی داشت و می توانست آنها را خوانده و ارسال کند.

آپدیت های امنیتی گوگل و اپل می توانند آخرین آسیب پذیری های دنیای فناوری را مسدود کنند، اما نمی توانند مانع از فریب خوردن شما شوند. بدافزارهایی که به دستگاه های موبایل ضربه زده اند، از آسیب پذیری های کد استفاده نمی کنند، بلکه از آسیب پذیری های فردی بهره می گیرند. محققان می گویند که به جای صرف وقت برای قوی تر کردن کد های درون برنامه ها می توان وقت خود را بر روی قوی تر کردن ذهن افراد گذاشت تا دیرتر فریب بخورند.

Dark Caracal برنامه های جعلی خود را در یک وبسایت به نام "Secure Android" منتشر می کرد و می گفت که این برنامه نسخه ای از WhatsApp و Signal که امن تر از این برنامه های اصلی می باشد. مهاجمان این صفحه را در گروه های فعالان و روزنامه نگاران تبلیغ می کردند، زیرا سعی داشتند در اطلاعات آنها جاسوسی کنند.


اپل و گوگل کارهای بزرگی انجام داده اند تا سیستم عامل های تلفن همراه خود را امن تر کنند.

اخیرا گوگل سیستم برنامه های امنیتی خود را با Project Treble و Play Protect بهبود داده است.

در 28 فوریه، کمیسیون تجارت فدرال آمریکا گزارش داد که دستگاه های تلفن همراه به روز رسانی های امنیتی که به اندازه کافی نیاز دارند را دریافت نمی کنند. این کمیسیون اطلاعاتی از اپل، گوگل، مایکروسافت، سامسونگ، موتورولا، ال جی، HTC و بلک بری را در روند مصون سازی امنیتی خود دریافت کرد و نتایج بسیار عالی نبودند...!

مسئولان این شرکت ها می گویند که برای دریافت به روز رسانی ها امنیتی در تمام گوشی ها باید بسیار صبور بود. در واقع اکثر کسانی که از سیستم عامل های قدیمی استفاده می کنند، کاملا در معرض خطر هکر ها قرار دارند. طبق آمار 45 درصد کسانی که گوشی های هوشمند دارند، در معرض خطر جدی هکر ها قرار دارند.گوگل

امنیت

Hackers

هکرها