101 Views
2017 Dec 27technology
img

فیس بوک در سال 2017 قوی تر از آنچه که تا به حال بوده است، اما اقداماتی اعتبار عمومی فیس بوک لکه دار کرده است. در طول انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده، فیس بوک توسط سودگران و عوامل روسی دستکاری شده بود و با انتشار اخبار و پست های جعلی موجب انشعاب تقسیمات حزبی شد. فیس بوک در سال جاری در تلاش است تا اعتماد عموم مردم را که به وسیله نتایج نامناسب در حواشی انتخابات از بین رفته بود را دوباره برگرداند. در ادامه با edanesh همراه باشید. فیس بوک در سال جاری ممکن است به برخی افراد عذرخواهی کند. عذر خواهی در مورد  اجازه دادن به روس ها برای خرید تبلیغات انتخاباتی و عذرخواهی از یک مرد فلسطینی به این دلیل که در پست او جمله "صبح بخیر" به جمله "حمله به آنها" در زبان عبری تبدیل شد و منجر به دستگیری وی شد. فیس بوک به یک فعال سیاه پوست که پس از ارسال تصاویری از تهدیدات نژادپرستانه، حساب کاربریش به حالت تعلیق درآمد نیز عذرخواهی کرد. پس از تعلیق حساب های مربوط به جامعه محلی LGBT از آنان عذر خواهی کرد. از سپتامبر 2016، این شرکت در 12 مورد پذیرفته است که معیارهای مختلف برای تبلیغات و ناشران را به طور غلط پیش بینی کرده است. 

در طول راه، این شرکت طرح های متعددی را برای اطمینان از صحت پلت فرم طراحی کرده است. زوکربرگ یک طرح برای حفاظت از فعالیت های بازیگران سودجو تهیه کرد. این کار برای جلوگیری از اقدامات فروشندگان اخبار جعلی است که برای خرید تبلیغات به انتشار خبر های جعلی دست می زنند.متأسفانه مشخص نیست که این طرح ها به طور مطلوب شفاف سازی می کنند یا نه. به گزارش گاردین در ماه مه نشان داده شده که یک مطلب بی ارزش در مورد تجارت برده در ایرلند پس از آن که با عنوان "مخالف" برچسب گذاری شده بود با ترافیک ناگهانی بالا مواجه شد . 

در ماه آینده، فیس بوک اعلام کرد که تاثیر داستان های جعلی را به میزان 80 درصد کاهش می دهد. اما به طور معمول حداقل یک روز طول می کشد تا یک مطلب را به عنوان "جعلی" برچسب گذاری کند و متاسفانه هنگام برچسب گذاری این سایت ها به عنوان "جعلی" یا "مخالف" بیشترین بازدید ناگهانی را دریافت می کنند.

البته، هیچ یک از این کارها به فیس بوک آسیب نرسانده اند. این شرکت در سه ماهه آخر سال گذشته با 1.37 میلیارد کاربر روزانه، از 1.18 میلیارد سال قبل افزایش کاربر داشته است. کسب و کار تبلیغات آن در حال رشد است و در حدود 50 درصد در سال است. فیس بوک در طول سه ماه گذشته 4.7 میلیارد دلار درآمد کسب کرده است. البته تا پایان امسال، فیس بوک با تهدید تازه ای مواجه شد: کارکنان ارشد سابق فیس بوک از این که در این شرکت کار می کردند احساس گناه می کنند. جاستین روسنشن که توسعه دهنده دکمه لایک در فیس بوک بوده در مورد اثرات روانی رسانه های اجتماعی شکایت کرد. سین پارکر، نخستین مدیر فیس بوک در ماه گذشته، گفت: "تنها خدا می داند که آن ها (شبکه های اجتماعی) با مغز کودکان ما چه کار می کند."Chamath Palihapitiya از مدیران ارشد سابق فیس بوک که مسئول افزایش کاربران بوده است، بحرانی ترین شخص بود. او گفت: "من فکر می کنم ما ابزارهایی را ایجاد کردیم که ساختار اجتماعی را از نحوه عملکرد جامعه جدا می کنند"

فیس بوک

پست های جعلی