27986 Views
2017 Dec 27technology
img

جهان در سال 2017، به ویژه در اینترنت، به نوعی یک مکان کم ارزش بود. اما گوگل، به عنوان یک شرکت، نیاز به انجام کاری بهتر در اینترنت دارد. تلاش گوگل اینقدر زیاد است که تحقق آن چه که فقط به عنوان روایت اولیه برای شرکت به کار رفته و در حد یک داستان رویایی است، دشوار نباشد، چیزی که فراتر از جستجوی آن است. اپل و سامسونگ عمدتا در زمینه سخت افزار فعالیت دارند اما به نظر می رسد گوگل در تلاش است تا همه کاری را انجام دهد. مدیر اجرایی Google Sundar Pichai تصمیم گرفته است که داستان های اولیه را به مرحله اجرا برساند داستان هایی مانند گسترش AI و Machine Learning در هر گوشه ای از جهان  اما یک سری واقعیت های این داستان را تحت تاثیر قرار می دهد.

این واقعیت ها مانند فروختن Google's self-image به عنوان موتور قدرتمند AI هستند. بزرگترین مثال این بود که لکه های داستان های جعلی که در  "Top Stories" گوگل ظاهر می شود به طور موثری به این داستان های دروغین اجازه می دهد تا از گوگل طرفداری کنند. شرکتی که خود را در الگوریتم ها تحسین می کند ولی به آنها اجازه نمی دهد که خیلی سخت و خطرناک باشند. این شرکت همچنین نتوانسته است به اندازه کافی کودکان را از  تماشا و یا برای شرکت در برخی از فیلم های یوتیوب حفاظت کند. بار دیگر واقعیت ها به سادگی نشانه ای بود که گوگل شرکت بی نظیری نیست که خود آن را بیان می کند. مانند نمایش مطالب در مورد تبعیض جنسی زنان و  یادداشت های مهم جیمز دیمور که گوگل با مسائل مشابه در بقیه جهان در خارج از دره سیلیکون منتشر می کند.

با این حال اگر بخواهیم فقط محصولات گوگل را بررسی کنیم این شرکت تاثیرات بیشتری در جهان گذاشته است. AI DeepMind از پیروزی های قطعی گوگل در سال اخیر بوده است. دستیار گوگل در حالی که هنوز در حال رقابت در آمازون الکسا در mindsare است، راه ورود خود را به دستگاه های بیشتر را با ارائه اطلاعات مفیدتر هموار کرده است.پلتفرم AMP نیز پیشرفت های خوبی داشته و  به نظر می رسد YouTube TV نیز یک موفقیت نوفقیت تدریجی دارد. برخی از محصولات گوگل در سال جاری یک سقوط برای گوگل بودند که سقوط سنگینی بود از جمله Pixel 2 XL یک صفحه نمایش سوال برانگیز داشت و صفحه اصلی Google Mini حسگر لمسی شکسته داشت. پیش از این گوگل تقریبا در هر قسمت زندگی های آنلاین نقش پر رنگی داشته است از جمله ساخت و کنترل رایج ترین پلت فرم تاریخ (اندروید) و ساخت محبوب ترین مرورگر که یک شبکه تبلیغاتی کاملا هیجان انگیز را اجرا می کند و البته همه نتایج جستجو را فراهم می کند. 

گوگل

محصولات گوگل