160 Views
2018 Mar 08technology
img
به گفته Financial Times تعداد حساب‌های کاربری شبکه اجتماعی چینی  WeChat، که برای همه‌چیز از چت با دوستان تا رزرو بلیت سفر و پرداخت هزینه‌ها  استفاده می‌شود در سطح جهان به 1 میلیارد نفر رسیده است. تعداد حساب‌های این پلتفرم غالب بودن این برنامه را نشان می‌دهد اگرچه ذکر این نکته مهم است که حساب‌های کاربری به معنای تعداد حساب‌های کاربری موجود است نه لزوماً تعداد افراد, زیرا کاربران می‌توانند بیش از یک حساب کاربری ایجاد کنند مثلاً ممکن است یک حساب کاری داشته باشند و حساب دیگری را برای کارهای شخصی خودشان ایجاد کنند .
Tencent شرکت مالک وی چت در ماه سپتامبر طی گزارشی اعلام  کرد که حساب‌های کاربری وی چت سالیانه 15.8 درصد افزایش‌یافته است . همان‌طور که ما قبلاً گزارش کردیم وی چت دارای 902 کاربر روزانه است و حدود 38 میلیارد پیام هرروز در این پلتفرم ارسال می‌شود.
تحلیلگران می‌گویند رشد این حساب‌ها بیشتر در آسیای جنوب شرقی، اروپا و ایالات‌متحده مشاهده می شود . بسیاری از افراد چینی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند نیز از این نرم‌افزار برای برقراری ارتباط با دوستان و بستگانشان استفاده می‌کنند.  WeChat برنامه غالب در چین است شاید به دلیل اینکه دولت چین سال گذشته  WhatsApp  را مسدود کرده است و Line و Facebook Messenger نیز در این کشور سانسور می‌شوند.


وی چت

برنامه WeChat

حساب کاربری