30332 Views
2018 Jan 08technology
img

همانطور که صنعت فن آوری همچنان به دو حفره امنیتی بزرگ در CPU به نام های شبح ( Spectre ) و ملتداون ( Meltdown )  واکنش نشان می دهد، ما درحال بررسی نتایج اولیه از  عملکرد پچ های امنیتی طراحی شده برای حل این حفره های امنیتی هستیم.  Epic Games یک نمودار کارکرد از CPU را نشان داد پس از آن که سرویس های پشتیبان خود را برای رفع آسیب پذیری Meltdown استفاده کرد. این نمودار نشان داد که بهره برداری از CPU تقریبا 20 درصد افزایش داشته است دقیقا بلافاصله پس از پچ های اعمال شده است. این شرکت نمودار خود را برای ارائه توضیحات بیشتر در مورد مشکلات مربوط به لوگین و قبات بازی Fortnite خود منتشر کرد.

یکی از سخنگویان Epic Games در یک پست فروم میگوید: "همه خدمات فضای ابر شرکت ما تحت تاثیر به روز رسانی هایی هستند که برای کاهش آسیب پذیری Meltdown مورد نیاز است. "ما به شدت به خدمات فضای ابری برای راه اندازی این بروزرسانی ها به منظور پایان دادن به حفره های امنیتی پایبندیم و ممکن است با توجه به به روز رسانی های در حال انجام مسائل مربوط به خدمات بیشتری را تجربه کنیم." Epic Games هشدار می دهد که مشکلات ممکن است تا هفته آینده ادامه یابد؛ زیرا شرکت با ارائه دهندگان فضای ابر برای رسیدگی به مسائل و جلوگیری از مشکلات بیشتر در حال همکاری است.

بروزرسانی های اینتل

اینتل به روز رسانی های سیستم عامل های خود را برای محافظت در برابر آسیب پذیری های حفره های امنیتی Meltdown و Spectre  انجام داده است. این حفره تقریبا در هر دستگاهی که در 20 سال گذشته ساخته شده است، تاثیر می گذارد و می تواند هکر ها را قادر به استفاده از کد جاوا اسکریپت در مرورگر برای دسترسی به حافظه در فرایند هک کند. این محتوای حافظه میتواند شامل کلمات عبور و سایر اطلاعات ارزشمند باشد. سیستم عامل های ابر بیشتر در معرض خطر قرار دارند، زیرا مشترکان چندگانه به طور معمول سخت افزاری CPU را به اشتراک می گذارند، بنابراین هر مشکل امنیتی می تواند همزمان چندین کسب و کار را تحت تاثیر قرار دهد. اینتل می گوید که پیشرفت قابل توجهی به ارمغان آورده و به روز رسانی برای محافظت در برابر Meltdown و Spectre را انجام داده است.

اینتل اذعان کرده است که مسائل مربوط به عملکرد پردازنده به شدت به حجم کار وابسته هستند و به روز رسانی نرم افزار بیشتر می تواند به این عملکرد کمک کند. برخی از مدیران لینوکس تأثیرات عملکرد را گزارش می دهند و واضح است که ما فقط شروع به درک این موضوع می کنیم که چگونه این اقدامات می تواند بر خدمات اینترنت تأثیر بگذارد.


حفره امنیتی

CPU

Meltdown