96 Views
2018 Feb 13technology
img

برخی وب سایت های دولتی توسط نرم افزار مخرب cryptocurrency-mining ربوده شده اند. بیش از 4000 وب سایت در سراسر جهان توسط نرم افزارهای مخرب تحت تاثیر قرار گرفتند. یک محقق امنیتی کشف تعداد انگشت شماری از وب سایت های دولتی در ایالات متحده، انگلستان و استرالیا را که توسط این بدافزار در روز یکشنبه به خطر افتاده است را اعلام کرد. این بدافزار در سایت های دولت نفوذ کرده تا کنترل رایانه های بازدیدکنندگان این سایت ها را برای اهداف خود بدست بگیرد. 

محقق Scott Helme گزارش داد که بیش از 4،000 وب سایت از جمله دفتر اطلاعات مامور عالی رتبه دولت(ICO)، شورای عمومی پزشکی و برخی وب سایت های NHS تحت تاثیر تهدیدات بدافزار cryptocurrency-mining قرار گرفتند.  Helme این مسئله را به یک پلاگین به نام Browsealoud مرتبط می داند، این پلاگین این امکان را می دهد که افراد نابینا به اینترنت دسترسی داشته باشند. برنامه ای به نام Coinhive به این افزونه اضافه شد. Texthelp، شرکتی که Browsealoud را ایجاد می کند، یک بیانیه منتشر کرد که Explot در مدت چهار ساعت در روز یکشنبه فعال بوده است و  افزونه تا سه شنبه به صورت آفلاین باقی خواهد ماند. تعدادی از وبسایتها، از جمله وبسایت ICO، نیز افلاین باقی می مانند.

وب سایت ICO بسته شده است، زیرا محققان به این نتیجه رسیده اند که این مشکل به افزونه Browsealoud ارتباط دارد. وب سایت ICO اعلام کرد که نرم افزار معروف cryptocurrency به خودی خود غیر قانونی نیست، اما نرم افزارهای مخرب که چنین نرم افزاری را بدون کسب رضایت از صاحبان وب سایت نصب می کنند، جعلی هستند.

یک سخنگوی مرکز امنیت ملی سایبری در بیانیه ای گفت که یک تحقیق برای شناسایی مجرمان در حال انجام است و کارشناسان فنی در حال بررسی اطلاعات مربوط به این مشکل هستند. سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: " وب سایت های دولتی همچنان به طور ایمن عمل می کنند." "در این مرحله هیچ نگرانی در این موزد که اعضای عمومی در معرض خطر هستند، وجود ندارد."

بدافزار

cryptocurrency-mining